Zapytaj za10groszy.pl: W ostatniej chwili

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Oto nowy cykl postów, w którym odpowiadamy na nurtujące Was pytania. Na aukcji wydarzyło się coś niezrozumiałego? Macie problemy z rozgryzieniem którejś z funkcjonalności Serwisu? „Pomoc” nie jest do końca pomocna? Dajcie nam znać! Rozwiążemy dla Was każdą zagadkę!

Dlaczego moje przebicie złożone tuż przed zakończeniem aukcji nie zostało przyjęte?
– cawefur41

Na portalach takich jak eBay czy Allegro końcowe sekundy aukcji to prawdziwy wyścig po wygraną. Wielu licytujących próbuje w ostatnim momencie „wcisnąć” to jedno, decydujące przebicie – tak, by nie dać już rywalom czasu na reakcję. Każdy, komu choć raz pozornie pewne zwycięstwo wyślizgnęło się z rąk przez aukcyjnego „snajpera”, wie, jak irytująco skuteczna może być ta strategia.

BOK_2017_01_003_MF_pOczywiście, na wyżej wymienionych portalach czas trwania aukcji jest z góry określony. za10groszy.pl funkcjonuje według odmiennych zasad, bliższych tradycyjnym domom aukcyjnym. Licytacja kończy się dopiero, gdy zabraknie chętnych, by ją kontynuować. Każde przebicie rozpoczyna kolejną „rundę”, dając pozostałym uczestnikom kilkanaście sekund na ponowne podniesienie ceny. Nieważne, czy zalicytujesz 10 sekund czy sekundę przed końcem – efekt będzie taki sam!

Ale to jeszcze nie wszystko. Ostatnie chwile każdej rundy zarezerwowane są dla Automatów. Co to oznacza? Aby zagwarantować, że wszystkie automatyczne przebicia zostaną zarejestrowane prawidłowo, system zawiesza w tym czasie ręczną licytację. Zajmuje to tylko ułamek sekundy, jednak naciśniecie przycisku „Przebij” gdy zegar aukcji osiąga właśnie zero może nie przynieść rezultatu. Pamiętaj o tym, a unikniesz przykrej niespodzianki!

Jak zatem widać, licytowanie „na ostatnią chwilę” nie przynosi żadnych wymiernych korzyści. Co więcej, wiąże się też z pewnym ryzykiem. Wniosek nasuwa się sam: nie kuś losu. Na za10groszy.pl strategia jest ważniejsza niż refleks!
 


 

Macie pytania na temat działania Serwisu? Zamieście je w komentarzach poniżej lub wyślijcie do nas za pomocą formularza kontaktowego (umieszczając w temacie „Zapytaj za10groszy.pl”). Jesteśmy do Waszej dyspozycji.


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

5 Komentarze

 1. Wiele razy próbowałem przebijać w ostatniej chwili,bez skutku…trzeba dobrze przemyśleć…

  Odpowiedz
 2. Dobra strategia to podstawa, nowicjusze zazwyczaj się denerwują i obrażają na wszytsko

  Odpowiedz
 3. Tez zdarzylo mi sie wiele razy nie zdazyc w ostatniej chwili z przebiciem aukcji i jak w koncu sie okazalo to problemem bylo tu polaczenie intetnetowe ktore chwilowo zanikalo i na moje nieszczescie akurat zdarzylo sie to w czasie mojej licytacji. Dobrze jest sprawdzic wlasnie polaczenie intetnetowe czy zasieg jest wystarczajacy by pozniej nie byc rozczarowanym.

  Odpowiedz
  • BIDy to rodzaj wewnętrznej waluty za10groszy.pl, którą opłacasz przebicia składane na naszych aukcjach. Bez nich nie będziesz w stanie wziąć udziału w licytacji. Więcej informacji na temat BIDów znajdziesz TUTAJ.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.