Karnawałowe szaleństwo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Karnawał czas zacząć! Parady, spektakle, muzyka, taniec – to tylko część atrakcji, jakie czekają na nas podczas największych karnawałów na świecie. Gdzie warto wybrać się w tym roku?

Karnawał w Wenecji słynie z przebierańców w gipsowych, ozdobnych maskach. Dużym zainteresowaniem cieszy się codzienna rywalizacja w konkursach na najpiękniejszą maskę. Tradycją karnawału jest Festa delle Marie, czyli święto Marii. W ostatnim dniu zabawy jedna z 12 pięknych panien zostaje wybrana na królową karnawału. Odbywają się również słynne loty orłów, aniołów oraz skrzydlatego lwa – symbolu Wenecji.

Dlaczego Karnawał w Kadyksie jest taki wyjątkowy? Wszystko dzięki pomysłowym mieszkańcom, którzy na długo przed świętowaniem przygotowują swoje oryginalne przebrania. Śmiesznymi strojami parodiują ludzi show-biznesu i polityki, nie stroniąc od zgryźliwej krytyki.

Największa impreza karnawałowa odbywa się w Rio de Janeiro. Święto rozpoczyna koronacja Króla Karnawału, który dostaje od burmistrza klucze do miasta. Ale brazylijska zabawa to przede wszystkim pochody w rytmie samby, podczas których rywalizują ze sobą szkoły tańca. Do Sambodromu przygotowują się one przez cały rok. Tancerze prezentujący się w zjawiskowych strojach – niezapomniany widok. 🙂

Karnawał w Nicei rozpoczyna przyjazd Króla, a kończy palenie kukły Jego Wysokości Karnawału. Warto obejrzeć niezwykłą Paradę Światła, w trakcie której zużywa się aż 20 ton konfetti! Równie interesująca jest Bitwa Kwiatowa, czyli barwny korowód pojazdów udekorowanych świeżymi kwiatami. Do jednej bitwy między uczestnikami korowodu a widzami wykorzystuje się nawet 100 tysięcy świeżych kwiatów!

Nieważne, gdzie jesteście – dajcie się ponieść karnawałowemu szaleństwu!

This slideshow requires JavaScript.


Autor: julia

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.