Limity bez tajemnic

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Po co w ogóle są limity wygranych aukcji i jak je zrozumieć? Limity zostały wprowadzone po to, aby dać szansę na wygraną wszystkim użytkownikom. Ich działanie wydaje się skomplikowane, ale to tylko pozory.

W Serwisie istnieją dwa rodzaje limitów. Pierwszy z nich obowiązuje na aukcjach z pakietami BIDów. W ciągu 24 godzin możesz wygrać jedną aukcję z pakietem BIDów. Przykładowo 23.09 o godz. 09:44 wygrałeś pakiet 100 BIDów – więc następny pakiet będziesz mógł licytować 24.09 o godzinie 09:45.

Są jeszcze limity na aukcjach z przedmiotami. W ciągu 30 dni (720 godzin) możesz wygrać maksymalnie 5 aukcji z przedmiotem. Limit dla każdej aukcji liczony jest osobno… Ale o co tu chodzi?

1900x420_BLOG_2016_01_003---tydzien-3MWyobraź sobie, że masz w ogrodzie jabłoń. Drzewo to jest w stanie wydać maksymalnie 5 owoców w ciągu 30 dni. Jeśli od razu zerwiesz wszystkie 5 jabłek, będziesz musiał czekać kolejny miesiąc bez owoców na drzewie. Bo w miejsce każdego zerwanego jabłka wyrasta kolejny owoc – z tym że dzieje się tak, gdy minie właśnie 30 dni. Załóżmy, że mamy pierwszy tydzień września. Jeśli w poniedziałek zerwiesz jedno jabłko, we wtorek drugie, a w sobotę trzecie, kolejne owoce wyrosną na ich miejscu w pierwszym tygodniu października: w poniedziałek, wtorek i sobotę. Dlatego najlepiej nie zjadać wszystkich owoców naraz, jeżeli chcesz się nimi dłużej delektować.

Limity na aukcjach z przedmiotami działają tak samo jak to drzewo. Prosty przykład: wygrałeś aukcję z aparatem fotograficznym 05.09 o godz. 17:15, więc limit zwolni się 05.10 o godz. 17:15, czyli dokładnie za 30 dni. Możesz wygrać jeszcze 4 przedmioty. Gdy zostaniesz zwycięzcą następnych aukcji, kolejne limity będą zwalniać się po upływie 30 dni – tak jak w przypadku owoców na drzewie.

Prawda, że proste? Musisz tylko zwracać uwagę na daty twoich wygranych aukcji. Stan limitów sprawdzisz również po zalogowaniu – na czarnym pasku, znajdującym się na samej górze.


Autor: julia

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.