iPhone vs Samsung, czyli starcie gigantów

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Samsung Galaxy S6 Edge czy Apple iPhone 6s? Od lat fani nowinek technologicznych śledzą rywalizację liderów na rynku smartfonów. Na za10groszy.pl te super gadżety możecie kupić już za kilka groszy! Gotowi na starcie gigantów?

Wygląd

Na pierwszy rzut oka oba urządzenia nie różnią się od siebie aż tak bardzo. Łatwo dostrzec, że Samsung swoim odświeżonym designem upodobnił się do iPhone’a. Oba smartfony wyróżnia solidne wykonanie oraz obudowa pokryta szkłem i metalem najwyższej jakości. Wcześniej Samsung stawiał przecież na plastik. Czyżby Azjaci zaczęli wzorować się na swoim największym konkurencie? To znaczyłoby, że iPhone przeciera szlaki na rynku mobilnym.

BLOG_2015_10_19_MF_PL_t42_mwFunkcje

Galaxy S6 Edge może z zewnątrz wydawać się atrakcyjniejszy od produktu firmy Apple – a to z powodu ekranu nawiniętego na obie krawędzie. Wygięty ekran przykuwa wzrok i nadaje szlachetności całej konstrukcji. Za to iPhone ma większy ekran, co ułatwia pracę i jest bezcenne w dobie mody na gigantyczne wyświetlacze.

Amerykański producent zaskoczył świetnym dodatkiem o nazwie 3D Touch. Technologia ta zamienia wyświetlacz w przycisk, dzięki czemu używanie iPhone’a jest intuicyjne i bardzo wygodne. Z 3D Touch możecie działać w aplikacjach bez ich otwierania! Czujnik przycisku w iPhonie zdecydowanie przyćmiewa udoskonalony przez Samsunga czytnik linii papilarnych czy Smart Remote, który zamienia telefon w pilot do telewizora.

Apple i Samsung podążają za współczesnymi trendami w zabawach video. Z iPhonem będziecie kręcić filmy w rozdzielczości 4K, dzięki czemu przeniesiecie się w świat żywych barw i niezapomnianych wrażeń. Smartfon z serii Galaxy ograniczył się natomiast do wprowadzenia trybów Slow Motion i Fast Motion. Ale ma za to wyższą rozdzielczość kamery. Amerykańskim producentom należy się też plus za poprawę stabilizacji obrazu.

System operacyjny

System operacyjny Apple przeszedł olbrzymią metamorfozę. Nie ma mowy o żadnym zacinaniu.W nowej odsłonie iOS 9 zapewnia szybkie przechodzenie między różnymi programami, nie mówiąc już o harmonijnej pracy po instalacji kolejnych aplikacji.

Co na to Samsung? Azjaci starają się dotrzymać kroku amerykańskiemu producentowi. System Android 5.0.2 Lollipop chwalony jest za możliwość tworzenia kont użytkowników oraz za dodanie powiadomień na ekranie blokady. Ale to w urządzeniach firmy Apple powiadomienia są przez chwilę podświetlane. Pamiętajmy jednak, że iOS 9 jest nowszy od Androida 5.0.2 Lollipop, a przez to bardzo go dystansuje. Znowu 1:0 dla amerykańskiego producenta?

Kto wygrywa pojedynek? Zdecydujcie sami. Walka między producentami jest niezwykle ostra. Nie bez przyczyny Samsung i iPhone nazywane są klejnotami wśród smartfonów. Licytujcie więc już teraz! 🙂


Autor: julia

Udostępnij Ten Post Na

2 Komentarze

  1. lepszy iPhone!

    Odpowiedz
  2. iPhoone!! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.