Jak długo licytować?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Licytując na za10groszy.pl, nie raz myślisz sobie, co zrobić, żeby pod napisem „Zakończona” zobaczyć swój login. Zastanawiasz się pewnie, co ostatecznie wpływa na zwycięstwo. Otóż bardzo ważne jest to, ile czasu możesz przeznaczyć na obserwację i licytację.

Zacznijmy od tego, jaka pora jest dobra na licytowanie. Najlepiej taka, gdy masz wolny czas i nikt ci nie przeszkadza. Będziesz miał wtedy pewność, że nic nie oderwie cię od aukcji. Nie spiesz się – warto przemyśleć strategię, obserwować uczestników na danej aukcji. Pamiętaj, że cierpliwość popłaca. Choć niektórym udaje się wygrać już po kilku sekundach, aukcja równie dobrze może trwać też kilka godzin. Wszystko zależy od tego, na jakich przeciwników trafisz.

BLOG_2015_09_003_MF_PL_t37_pKiedy włączyć się do aukcji i jak długo licytować? Jeśli widzisz, że właśnie ruszyła licytacja interesującego cię przedmiotu, śmiało wykonaj pierwsze przebicie. Niewykluczone, że będziesz jedynym uczestnikiem i po paru sekundach przedmiot będzie twój. Ale może się zdarzyć, że inni też zaczną przebijać. Co wtedy? Jeżeli walczycie już dość długo, zrób sobie krótką przerwę. Ustaw Automat Smart i w tym czasie przemyśl kolejną taktykę.

A jeśli zauważysz trwającą już aukcję, warto poczekać, aż twoi przeciwnicy zaczną rezygnować z walki. Dopiero później włącz się do licytacji – byle nie za późno. Poza Automatem Smart, który zalicytuje za ciebie w odpowiednim momencie, możesz ustawić zwykły Automat na minimalną liczbę przebić i obserwować aukcję. A może wolisz przebijać ręcznie w dogodnym dla siebie momencie? Decyzja należy do ciebie.

Doświadczenie w licytowaniu jest równie istotne. Użytkownik obeznany z Serwisem wie, ile czasu warto poświęcić na licytację, a kiedy lepiej odpuścić. Natomiast nowi użytkownicy podchodzą do aukcji bardzo emocjonalnie, wydając przy tym dużo BIDów. To, ile razy przebijasz, nie jest najważniejsze. Tutaj bardziej liczy się strategia i to, kiedy przebijasz.

Aby oszacować, ile może trwać wybrana aukcja, zajrzyj do statystyk, dostępnych na stronie każdej aukcji. Pamiętaj, że lepiej przeznaczyć trochę więcej czasu na licytację, niż przebijać w pośpiechu. Na pewno przyjemne jest zwycięstwo już po kilku przebiciach. Ale odrobina ryzyka podczas dłuższej aukcji też się przecież przyda. 🙂


Autor: julia

Udostępnij Ten Post Na

2 Komentarze

  1. Witam a ile osób może naraz licytować?

    Odpowiedz
    • Witaj, w naszym Serwisie nie ma ograniczeń co do ilości licytujących osób.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.