Licytowanie ręczne czy automatem?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Ilu użytkowników, tyle metod licytowania. Jedni przebijają ręcznie, pozostali od razu ustawiają Automat. Jeszcze inni stosują kombinację dwóch strategii, w jednej chwili przebijając ręcznie, a w następnej włączając Automat (lub odwrotnie). I tu nasuwa się pytanie: jak licytować, żeby wygrywać?

16.01.2015_MFPrzebijanie ręczne daje pełną kontrolę nad pobieranymi z konta BIDami. To ty decydujesz, kiedy kliknąć w przycisk „Przebij”. Możesz na przykład zrobić sobie przerwę, by przyjrzeć się dokładniej posunięciom rywali. Niewykluczone, że odkryjesz taktykę choć jednego z nich. Wiedza ta może okazać się kluczem do sukcesu w aukcyjnym wyścigu. Wyobraź sobie zaskoczenie przeciwników, gdy po dłuższej chwili wracasz do licytacji. Niezły come back, prawda? To doskonały plan dla tych, którzy potrafią zachować czujność. Przecież aukcja może skończyć się wcześniej i wtedy nici z wielkiego powrotu. Najważniejsza w tym przypadku jest koncentracja.

A jakie korzyści daje Automat? Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy bierzesz udział w kilku aukcjach naraz lub nie masz czasu na śledzenie przebiegu licytacji. Automat można porównać do osobistego asystenta – wykonuje „czarną robotę” i licytuje za ciebie nawet po wylogowaniu z Serwisu. Nie musisz siedzieć bez przerwy przy komputerze, a podczas nocnych licytacji możesz słodko chrapać.
Do twojego aukcyjnego sukcesu może przyczynić się także ustawienie Automatu Smart. A to dlatego, że ten inteligentny Automat rozpoznaje moment, kiedy w wyścigu po wygraną pozostaje tylko jedna osoba, i dopiero wtedy zaczyna licytować. Nie trzeba już zastanawiać się, ile BIDów zostało twoim przeciwnikom lub kiedy skończy im się Automat.

Sprytni (lub niezdecydowani) wykorzystują dwie strategie w różnych kombinacjach – podczas tej samej aukcji. Na przykład kilka razy przebijają ręcznie, a następnie ustawiają Automat. Naprzemienne stosowanie dwóch metod to kolejne dobre podejście do licytacji, gdy chcecie zmylić rywali. Konkurenci powinni poczuć się zdezorientowani, jeśli co rusz będziesz zmieniać taktykę. „Co on kombinuje?”, „Dlaczego wraca do Automatu?”, „Ile on może mieć BIDów?”, „Czy udało mu się w międzyczasie na nowo doładować konto?” – te i inne pytania przychodzą do głowy każdemu licytantowi. I o to właśnie chodzi w walce o wygraną!

Automatem czy ręcznie? A może mały miszmasz? Wszystko zależy od sytuacji. Najważniejsze, by nie licytować bezmyślnie i dopasować strategię do okoliczności. To najlepszy sposób na zwycięstwo. Nagroda jest w zasięgu ręki – trzeba tylko pomysłowo podejść do aukcji.

A wy jak licytujecie? Uchylicie rąbka tajemnicy?


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

2 Komentarze

  1. Witam jestem tutaj nowy:-) mam nadzieje ze uda mi sie cos fajnego wygrac.pPozdrawiam cala ekipe.

    Odpowiedz
  2. Najlepiej to zliczyć wszystkie automaty a po jakimś czasie jak już został tylko jeden automat to włączyć swój automat chwila wytrwania i licytacja wygrana.Tak wygrałem kilka fajnych aukcji pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.