Na aukcji jak nad morzem

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Uwielbiam spacery brzegiem morza. Zwłaszcza teraz, w zimie. Pusta plaża, piasek ukryty pod śnieżną pierzyną, szum fal. Takie okoliczności przyrody skłaniają mnie do refleksji.

27.12.2014_MFAukcja jak morze… Po kilku licytacjach na za10groszy.pl i obserwacjach innych użytkowników nasunęło mi się właśnie takie skojarzenie. A dlaczego?

PORA. Większość z nas preferuje wyjazd nad morze latem, choć są i takie osoby, które wolą morskie klimaty jesienią lub zimą, Podobnie na aukcji: największy ruch zaobserwowałem po południu i wieczorem, kiedy większość z nas jest wróciło z pracy czy z uczelni. Tak jak latem, w nadmorskich kurortach tłumy gości. Wiosną czy jesienią wczasowiczów nie spotkasz, a na aukcjach mniejszy ruch jest w nocy. Nad ranem w serwisie, jak na skutej lodem plaży – garstka zdeterminowanych osób rywalizujących o cenny przedmiot. Nie zważają na porę dnia, tak jak spacerowicze na szczypiący w nos mróz.

FALE. Morze rzadko kiedy jest spokojne, ciche. Najczęściej wzburzone fale uderzają o brzeg. Podobnie jak na pełnym oceanie, tak podczas trwania aukcji w kulminacyjnym momencie nie uświadczysz spokoju. Im atrakcyjniejszy przedmiot, tym więcej do portu napływa śmiałków. Zaczyna się prawdziwa, morska bitwa o cenne skarby. Niejeden uczestnik straci skrzynie pełną BIDów i utonie… we łzach.

CEL. Jedni wybierają się nad morze rekreacyjnie, by odpocząć, inni przyjeżdżają tam w celach zarobkowych. Podobnie jak uczestnicy aukcji “za10groszy.pl “: jedni traktują aukcję jak zabawę, sposób, by spędzić miło czas. Inni traktują aukcję jako źródło dodatkowego zarobku – bony na zakupy czy wartościowe przedmioty wygrane lub/i kupione po okazyjnej cenie.

ZASKOCZENIE. Morze zaskakuje, jest nieprzewidywalne, zmienne. Nie wiemy, gdzie i kiedy dno usunie się nam spod stóp, gdy będziemy eksplorować morską głębię. Przebieg aukcji też jest nieprzewidywalny. Może skończyć się po kilku sekundach lub trwać nawet parę godzin.

EMOCJE. Zachód słońca nad morzem wzbudza w nas zachwyt, gwiazdy i księżyc odbitego w tafli wody wprawiają w błogi nastrój, a podczas sztormu ogarnia nas strach. A kto nie miał podwyższonego ciśnienia i kołaczącego serca podczas aukcji? Kto nie czuł ogromnej radości, gdy wygrał aukcję?

BEZKRES. Tak jak morze wydaje się być bezkresne, gdy patrzymy na horyzont, tak niech aukcje na portalu “za10groszy.pl” nie mają końca! Niech wciąż pojawiają się nowe przedmioty i tak zabawa niech trwa cały czas!


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.