Gdy szef nie widzi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Na aukcjach w Serwisie za10groszy.pl, podobnie jak w ogromnej korporacji, spotkać można różne typy osobowości. A gdyby tak pracownicy w wolnej chwili, gdy szef nie patrzy, zaczęli między sobą rywalizować, licytując na aukcjach?

03122014-1-MFJakie typy osobowości ujawniłyby się wówczas?

Typ Niezdecydowany potrzebuje dużo czasu do podjęcia decyzji i często zmienia zdanie. Miewa humory i trudno za nim nadążyć. Nie wie też, na której aukcji licytować. Gdy już dokona wyboru, po kilku chwilach i wielu wydanych bidach rezygnuje i zaczyna licytować gdzie indziej.

Typ Nadmiernie Rywalizujący kieruje się maksymą „po trupach do celu”. W pracy i na aukcjach nie liczy się z innymi! Licytuje ostro, starając się czasem stosować niedozwolone chwyty. Podczas aukcji atakuje na czacie swoich rywali, a w pracy wywołuje awantury o drobnostki. Uzyskuje satysfakcję dopiero wtedy, gdy dopnie swego i sięgnie po zwycięstwo – wygra aukcję i… wygryzie współpracownika.

Typ Badający dąży do poznania otaczającego świata. W pracy lubi mierzyć się ze skomplikowanymi problemami i tworzy różne teorie. A na aukcjach? Obserwuje, analizuje statystyki i stawia hipotezy. Regulamin Serwisu ma w małym palcu, doskonale zna działanie wszelkich funkcjonalności.

Typ Panikujący jest pozornie spokojny i opanowany. Dopiero w sytuacjach kryzysowych pokazuje prawdziwe oblicze i zmienia się nie do poznania. Gdy ktoś inny ma nad nim przewagę, zaczyna panikować – zarówno w pracy, jak i na aukcjach. Licytując, przebija ręcznie „na oślep”, mimo włączonego automatu. A gdy przegrywa, zalewa się łzami i w przypływie histerii… usuwa konto lub zwalnia się z pracy.

Różnorodność charakterów czyni środowisko pracy interesującym, ale również stanowi to źródło konfliktów i nieporozumień. Podobnie na aukcjach, gdzie spotyka się cała rzesza indywidualności. Różnica jest jednak kluczowa – w pracy znamy się dobrze, z imienia i nazwiska, zaś na aukcjach ukrywamy się pod nickami, co czyni nas pozornie anonimowymi. Pozornie, bo licytując w pracy możemy rozpoznać swojego kolegę z działu po… jego zachowaniu w trakcie udziału w aukcji! 🙂


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.