Złote myśli początkującego…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

… czyli rady nie od parady!

1.
Choć od niedawna dopiero gram,
to pewne spostrzeżenia już mam.
W formie rymowanek je zapisuję,
bo łatwiej się takie zapamiętuje.

Wiedz, że nie raz Cię zaskoczy, to jak aukcja się potoczy. Wprawdzie na aukcjach za10groszy.pl gram dopiero od paru tygodni, to już widziałem sporo zadziwiających sytuacji (zarówno jako gracz jak i zwykły obserwator aukcji). Ciężko jest przewidzieć, jak się zakończy gra. Zdarzało się, że sam byłem na aukcji i wygrywałem ją, bywało że do ostatniej niemal sekundy nikogo nie było na danej aukcji, a za chwilę już pięć osób, a czasami rezygnowałem z gry uważając, że za chwilę włączy się kilku graczy i co? “3-2-1 zakończona”, a ja wściekły, że nie kliknąłem “Przebij”. Wielokrotnie czekałem, że na aukcji o drogi przedmiot ludzie powłączają automaty, a bywało, że było 5 przebić ręcznie i koniec… Nie mogłem uwierzyć. Tak więc doszedłem do wniosku, że przebieg aukcji za niemal każdym razem zaskakuje graczy, tak jak śnieg co roku zaskakuje drogowców :-). Wiele zależy od szczęścia i od tego na kogo trafimy podczas licytacji.

2.
W aukcje spokojnie się wdrażaj,
BIDy wygranymi pakietami pomnażaj.
I pamiętaj, że gdy bieda z BIDami,
to pomóż sobie pakietami.

“Kto ma pieniądze, ten ma władzę”, a raczej ” Kto ma BIDy, ten ma władzę”. Tak naprawdę to odpowiednia ilość BIDów zapewni Ci dostateczną ilość przebić, by wygrać upragnioną aukcję. Jeśli będziesz mieć pecha i trafisz na zawziętego gracza, to tylko mając przewagę w BIDach-wygrasz. Ja niestety tego doświadczyłem na własnej skórze. Przegrałem, bo przeciwnik był “zamożniejszy”. Dlatego polecam najpierw grać o pakiety BIDów, by być spokojnym podczas aukcji o upragniony przedmiot.

3.
W nocy smacznie sobie śpij,
A na aukcje rano wbij.
Bo czy to północ czy 4 rano,
nie licz na łatwą wygraną.

Myślałem, że w nocy będzie łatwiej coś wygrać, bo przecież ludzie będą spać. Nic bardziej mylnego. Jest baaardzo wielu ” nocnych Marków”. Raz ustawiłem automat na aukcję o 2 w nocy na Pakiet 500 BIDów. Rano okazało się, że przegrałem, a cena doszła do 8 zł. Podczas gdy rano/w południe wylicytowane ceny za wspomniany pakiet były znacznie niższe. Innym razem wstałem koło 4 rano, by wziąć udział w licytacji PlayStation, ale było tak wielu licytujących na tej i innych aukcjach, że się wycofałem i poszedłem spać. Z kolei rano udało mi się wylicytować za grosze kartę podarunkową i zabawkę dla dziecka. Ale oczywiście od każdej reguły są odstępstwa i zdarza się w ciągu doby kilka aukcji, gdzie za mniej niż 10 groszy można kupić fajną rzecz czy pakiet BIDów.

4.
Gdy wreszcie wygranej posmakujesz,
szybko w kolejną aukcję się wpakujesz.
Bo każdy gracz to wie,
że łatwo w aukcje wciągnąć się.
Ale miej się na baczności,
by nie stracić wszystkich oszczędności.

Jeśli licytujesz automatem rzecz, na której aż tak Ci nie zależy, a włączą się kolejne automaty, to czasem lepiej się wycofać. Odpuść zawczasu, by zostały Ci BIDy na aukcję dla Ciebie ważniejszą. Ja kiedyś tak bardzo nie chciałem przegrać, że zmieniałem ustawienia w automacie i omal nie straciłem wszystkiego. Miałem pecha – twardy konkurent z większym zapasem BIDów. Zawczasu się opamiętałem i wycofałem, straciłem już i tak za dużo. Muszę odbudować zapas BIDów i dalej próbować szczęścia.

Pozdrawiam
Martikar


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.