Idealna strategia nigdy nie powstanie

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Cześć Wam! Na wstępie chciałem napisać, że fajne jest to, że każdy ma swoją własną strategię na wygrywanie aukcji. Nigdy nie wiemy, kto, jak gra. Bardzo chcielibyśmy poznać strategie innych użytkowników. Niestety nie potrafimy wejść do czyjegoś umysłu i dowiedzieć się, co on planuje. Nie mamy również podanej ilości BIDów, jaką posiadają inni gracze, co jest bardzo ciekawe, ponieważ dzięki temu gra nabiera rumieńców.

Mimo że planów na wygranie aukcji jest cała masa, to my i tak głównie korzystamy tylko z kilku wariantów:

A: Staramy się być za wszelką cenę jedynym automatem. Patrzymy w statystyki, ile ludzi średnio bierze udział na aukcji, a w szczególności spoglądamy na “średnią ilość automatów na aukcji”

B: Próbujemy wygrać z tzw. “ręki”. Przebijamy się na początku, zanim wystrzelą automaty i liczymy na nasze szczęście, że automatów nie będzie (przyznam się, że kilka razy już tak wygrałem).

C: Interesujące i jakże intrygujące zagranie. Gdy widzimy, że kilka automatów (minimum 2) przebijają się wzajemnie, to czekamy na odpowiedni moment i jeśli widzimy, że te automaty nie robią zmian, to wtedy wchodzimy ze swoim własnym, ryzykując, ponieważ ktoś może zrobić tak samo, jak my byśmy chcieli (raz dołączyłem się tak do perfum, co doszły już do ceny 8zł… szkoda gadać. Nie udało mi się wygrać i straciłem dużą ilość BIDów).

Warto czasem też podejrzeć naszych rywali, czy nie grają też na innych aukcjach. Bardzo często bywa tak, że takie automaty padają przeważnie po 3 strzałach (szczególnie, gdy przebicie na aukcji wynosi x9). Musimy również zważać na takie sytuację, chociaż inwestycja w automat na przebiciach x9 jest bardzo ryzykowna. Możemy stracić na minimalnej serii (45 przebić) 405 BIDów (nie wiem, ile to dla Was, ale dla mnie to dość sporo). Nie ma też, co się łamać. Gra zawsze toczy się dalej. Prosto jest z ręki upolować na pocieszenie bony o wartości 50zł.

Idealna strategia nigdy nie powstanie. Jeśli każdy by na nią wpadł, to wtedy nikt by nie wygrywał na aukcjach

.

Do tego powiem Wam, że warto jest odebrać wygrany produkt i to bardzo szybko, a nie wymieniać na BIDy. Możemy łatwo je stracić, a nasza namacalna wygrana da Nam chęć i wolę do dalszej walki. Jak już mówiłem, strategii jest cała masa. Każdy pewnie obmyśla zawsze własną, a w rezultacie kończy się na tym, że i tak ona będzie taka sama, jak inne. Idealna strategia nigdy nie powstanie. Jeśli każdy by na nią wpadł, to wtedy nikt by nie wygrywał na aukcjach.

Oto kilka rzeczy o których warto pamiętać:

1. Sprawdź statystyki.

2. Sprawdź swoich rywali, czy nie grają na innych aukcjach.

3. Jeśli chcesz dać automat, a chcesz być jedynym, to zawsze zważ na czas trwania bieżącej aukcji.

4. Weź pod uwagę to, że Twój przeciwnik nie zawsze ustawi minimalną ilość przebić automatu.

5. Jeśli chcesz ustrzelić jakiś przedmiot “z ręki”, to graj ostro! Przestrasz każdego, kto ośmiela się z Tobą ścierać 😉 (pamiętaj przy tym o punkcie 3).

6. Nie warto się zakleszczać. Co to znaczy? Po prostu, jak widzisz, że Twój rywal ciągle robi zmianę automatu, albo przebija Cię, tak jak opisałem w punkcie 4, to zawsze lepiej się wycofać. Nie warto jest czasem tracić wszystkich naszych BIDów na np. perfumy, skoro możemy spróbować wygrać aparat i to kilkoma strzałami.

Mam nadzieję, że poradnik okazał się pomocny, chociaż w małym stopniu. Pozdrawiam Was i widzimy się na aukcji :).


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.