Jak licytować w „drobnych aukcjach”?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Pewnie jesteś już zarejestrowany w serwisie jakiś czas i obserwujesz aukcje. Niektóre są zażarte, inne kończą się po paru przebiciach – a często mówimy o tych samych produktach, jak np. bony zakupowe czy pakiet BIDów.Wiele tu zależy od tzw. „farta”.

Akurat daną aukcją nikt się nie zainteresuje lub starzy wyjadacze wykorzystali swój dzienny limit na owe pakiety BIDów (tak, tak! Jest dobowy limit  – w ciągu 24 godzin możesz wygrać tylko jeden pakiet BIDów i ani jednego więcej!).

Obserwacja jest tu najlepszą drogą do sukcesu. Jeśli widzisz, że jakiś uczestnik bierze (bądź brał) udział w kilku aukcjach tego typu w ciągu, powiedzmy, ostatniej godziny i walczył jak lew, ale nic nie ugrał, możesz założyć dwie opcje: bardzo mu zależy i ma pewien zapas BIDów (chociaż, kto normalny mając duże pokłady surowca zdecyduje się bić o pakiet 100?) albo już wypstrykał się z większości i liczy na łut szczęścia.  Wtedy odczekaj parę jego przebić i bierz się do dzieła!

A co jeśli takich przeciwników nie ma, za to dwóch uczestników aukcji włączyło automaty? Obserwuj! Najpierw sprawdź, na ile minimalnie przebić każdy zarejestrowany może ustawić automat – zazwyczaj jest to 15 lub 45 przebić. Załóżmy, że Twoja aukcja ma tych przebić 15.  Teraz siedź i patrz w kolumnę „ostatnio licytowali”. Jeżeli po 10-12 przebiciach ci dwaj przeciwnicy nie odpadli i żaden z nich nie zmieniał ustawień – włącz swój automat. Masz wtedy dużą szansę, żeby wygrać aukcję.

Ale nie spoczywajmy jeszcze na laurach. Cały czas musisz obserwować, bo jeśli ktoś jeszcze włączy automat, albo jeden z tamtych dwóch zmieni ustawienia? Stracisz swoje BIDy, a aukcję wygra ktoś inny. Jeżeli ktoś zaczyna zmieniać ustawienia automatu – też to zrób i rób to z uporem maniaka za każdym razem w ostatnich 2-3 sekundach do zakończenia aukcji. Tak jest! Rób to cały czas i nie pękaj! Czekaj, aż to Twój przeciwnik sobie odpuści!

Gratuluję, właśnie wygrałeś aukcję przedmiotu o stosunkowo niskiej wartości. Co zrobić z taką wygraną? To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.