Jedyny automat na aukcji

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Wiele osób zastanawia się jak wylicytować pakiet bidów lub bon Sodexo nie uszczuplając zbytnio własnego konta. Jeśli chodzi o pakiety to oczywiście najłatwiej uda się ta sztuka na pakiecie “100”, gdyż 99% aukcji kończy się po wejściu pierwszego automatu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie ustawia w takiej sytuacji swojego, bo zysk w przypadku wygranej zmniejsza się do kilku bidów. Jest to po prostu nieopłacalne. Trzeba się po prostu wstrzelić jako jedyny automat na aukcji. Jest to stosunkowo łatwe, gdyż tego typu aukcji w ciągu dnia jest bardzo dużo. Pozostaje pytanie: którą wybrać?

Ja obserwuję kilka pod rząd i oceniam ryzyko. Jeśli zdarzy się sytuacja, że wskakuje kilka automatów to czekam, bo wiem, że w tym konkretnym momencie jest dużo graczy, którym zależy na tych “100 bidach”. Zwykle po kilku takich aukcjach następuje rozluźnienie i setki idą po parę groszy. Zdarza się nawet, że nikt nie zalicytuje i aukcja jest zakończona bez wygranego! Nie mogłem w to uwierzyć, gdy to zobaczyłem pierwszy raz, ale naprawdę tak się czasami dzieje. Wtedy należy uderzyć w myszkę i licytować! Oczywiście, może się zdarzyć że się nie uda, wejdzie drugi automat i przegramy, ale to jest wpisane w ryzyko licytacji. Nie wyjdzie raz, to na pewno wyjdzie za drugim razem. Nie wolno się poddawać!

Jeśli chodzi o droższe pakiety: 500 i 2500 to już troszkę inna historia. O ile licytując 500-tkę możemy liczyć, że inni wystraszą się naszego automatu i nie zalicytują, o tyle przy tej drugiej opcji możemy o tym zapomnieć. Zacznijmy od tego, że aukcji z wyższymi pakietami do wygrania jest dużo mniej. Oczywiście tak jest ze wszystkim – im cenniejsza wygrana, tym jest rzadziej, a co za tym idzie – dłużej się na nią czeka. Jeśli czeka się dłużej to i więcej osób o wygranej marzy 🙂 Powiedziałbym, że trudność wygrania aukcji jest wprost proporcjonalna do jej wartości. Czyli 500-tkę jest 5x trudniej wygrać, niż 100-tkę, a pakiet 2500 bidów 5x trudniej niż 500-tkę. Trzeba oczywiście pamiętać, że licytując pakiet 2500 bidów należy mieć dużo głębszą kieszeń.

Reasumując, na za10groszy.pl jak w życiu – małymi kroczkami do celu. Początkującym radzę zacząć od pakietów 100 bidów. To pozwala na nabranie doświadczenia w licytacji. Później można przeskoczyć na 500-tki, a ostatnim etapem powinno być wygranie 2500 bidów – czego sobie i wszystkim życzę.


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.