Pierwszy telefon z ekranem dotykowym

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu. Można powiedzieć, że jest on stałym elementem naszej codziennej komunikacji. To małe urządzenie to nie tylko sam telefon służący do porozumiewania się, ale również wypełniacz rozrywki, notatnik, aparat czy mini komputer.

Począwszy od historii wynalezienia telefonu nikt nie przypuszczał, że technologia tak szybko się rozwinie. Z roku na rok widzimy ogromne postępy technologiczne, szczególnie jeśli chodzi o telefony.

Za datę wynalezienia pierwszego telefonu na świecie uznaje się rok 1992. Wiele osób przypuszczało, że to firma Apple jako pierwsza zastosowała ekrany dotykowe w telefonach komórkowych, ale to nieprawda. IBM to koncern, który stworzył słuchawkę Simon współpracując z korporacją Bellsouth. Urządzenie to nie posiadało klawiszy i przycisków. Wyposażone było w takie funkcje jak: kalkulator, zegar, notatnik, kalendarz, a nawet wysyłanie faksów i emaili. Monochromatyczny ekran dotykowy umożliwiał wybieranie numerów. Od tego momentu Simon został uznany za pierwszy smartfon na świecie.

Aktualnie większość posiada komórki dotykowe wyposażone nie tylko w podstawowe funkcje. Czytnik linii papilarnych, skanery, nagrywanie w Full HD, wodoodporność to norma XXI wieku. Większość ludzi w XX wieku nie zdawało sobie sprawy, że będzie posiadać telefon bez kabli elektronicznych, a co dopiero telefon dotykowy! Jednak jakość posiada swoją cenę, co dobrze odzwierciedlają nowoczesne sprzęty. Krótko mówiąc: im lepsze, tym droższe.

Portal za10groszy.pl to idealna strona, dla osób, które chcą kupić telefon i inne rzeczy w bardzo niskiej cenie i z najwyższej półki. ☺

Szalonygucio


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.