Limity Aukcji – po co one są?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Właśnie nastąpił wyczekiwany moment… Twoja nazwa i awatar pojawiły się na stronie ze szczegółami Aukcji. Tak! Udało Ci się wylicytować upragniony przedmiot! To już kolejny Twój sukces, z którego bardzo się cieszysz.

Pamiętaj jednak, że każda wygrana aukcja ogranicza możliwość zwycięstwa w kolejnych. Jest to związane z limitami, których celem jest danie możliwości odniesienia sukcesu przez innych uczestników licytacji, walczących o cenne towary. Wytrawny, skuteczny Użytkownik bez tego swoistego ograniczenia „rozgromiłby” pozostałych, słabszych, pozbawionych taktyki i strategii rywali. Zapewne sromotna porażka podziałaby na nich demotywująco. Dlatego limity starają się zapewnić wszystkim równe szanse w licytacjach.

W Serwisie za10groszy.pl funkcjonują dwa rodzaje limitów:

Pierwszy z nich to limit dla Aukcji z przedmiotem. To 5 wygranych Aukcji w ciągu 30 dni (720 godzin). Jeśli do tej pory zostałeś zwycięzcą czterech aukcji z przedmiotem, w momencie wygrania piątej utracisz prawo udziału w tego typu licytacjach do czasu upłynięcia 30 dniu dni (z dokładnością co do godziny) od momentu wygrania pierwszej Aukcji z przedmiotem. Limity są „zwalniane” kolejno od wygrania każdej, kolejnej aukcji.

Chcąc to Wam jasno zobrazować, rozpiszemy to na przykładzie. Pierwsza zwycięska Aukcja z przedmiotem (A) miała miejsce 01.09.2014, druga (B) 04.09.2014, trzecia (C) 06.09.2014, czwarta (D) 06.09.2014 i (E) 07.09.2014 Jeśli będziesz codziennie logował się do Serwisu, to w kolejnej aukcji z przedmiotem będziesz mógł wziąć udział 01.10.2014, jednak do dnia 04.10.2014 będziesz mógł zwyciężyć tylko w jednej Aukcji z przedmiotem (za A). Gdy po szczęśliwym triumfie na licytacji w dniu 04.09.2014 zajrzysz do Serwisu dopiero 05.10.2014, będziesz mógł zawalczyć na dwóch aukcjach (za A i B). Natomiast jeśli zrobisz sobie dłuższą przerwę i zalogujesz się dopiero po 30.10.2014, będziesz znów miał do dyspozycji 5 szans w swoim limicie.

Drugi rodzaj limitów dotyczy Aukcji z pakietami BIDów – 1 wygrana Aukcja w ciągu 24 godzin. Dopiero po upływie doby będziesz mógł ponownie zalicytować. Jest jednak ciekawostka dotycząca limitu w Aukcjach z pakietami BIDów, z którą warto się zaznajomić → przeczytaj!

Jeśli osiągniesz limit wygranych aukcji, nie masz możliwości stać się zwycięzcą kolejnej, a także dokonywać przebić na pozostałych (ręcznie i przy pomocy Automatu, który zawiesi swoje działanie w przypadku osiągnięcia limitu), w których bierzesz udział, dopóki limit nie zostanie wyzerowany lub nie minie 30 dni od pierwszej wygranej w przypadku Aukcji z Przedmiotem.


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.