Co łączy teatr i Serwis za10groszy.pl?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Człowiek orkiestra – tak w skrócie można opisać Tomka Podsiadłego. W roli prowadzącego nasze Aukcje na żywo sprawdza się wyśmienicie, roztaczając na scenie aurę aukcyjnego szaleństwa. Konferansjer, aktor i reżyser w jednej osobie. W swoim naturalnym środowisku, czyli na scenie, opowiedział nam o swojej miłości do teatru oraz o niezwykłym projekcie teatralnym, który sponsorować będzie Serwis za10groszy.pl.

Aneta: Reżyser to brzmi dumnie. Na swoim koncie masz wiele sukcesów. Jednak to chyba nie teatr był Twoją pierwszą miłością?

Tomasz Podsiadły: Zaczęło się od opery, z którą związani byli moi dziadkowie. Następnie było aktorstwo głównie w teatrze, ale również na srebrnym ekranie. Od niemal 10 lat związany jestem z gdyńską Sceną 138. Od kilku lat przygotowuje pełne formy teatralne. Największym dotychczasowym moim projektem był spektakl „Balladyna”, a najnowszy to „Śpiąca królewna”, który pokazywany był na deskach Sceny Letniej w gdyńskim Orłowie. Teraz przede mną kolejne wyzwanie reżyserskie, którego sponsorem jest Serwis za10groszy.pl.

tomek 2

fot. Sebastian Mul

Aneta: Skąd w ogóle pomysł na taki projekt artystyczny?

Tomasz Podsiadły: To Serwis za10groszy.pl wyszedł z inicjatywą stworzenie zupełne nowego projektu teatralnego. Mnie zawsze cieszą takie koncepcje i chętnie się do nich przyłączam. W dzisiejszych czasach teatr potrzebuje sponsorów, bo dochód z biletów nie zawsze jest wystraszający na realizację całego przedsięwzięcia. Serwis za10groszy.pl, jako znana w Polsce marka, to wymarzony partner biznesowy. Wiem, że wspiera niszowe projekty i inwestuje w ciekawe przedsięwzięcia kulturalne.

Aneta: Ale o co biega?

Tomasz Podsiadły: Spektakl pod tajemniczym tytułem „O co biega” to komedia omyłek, klasyczna farsa, pełna gagów i nagłych zwrotów akcji. Wszystko toczy się na plebanii angielskiego kościoła, gdzie najważniejszą osobą jest nieobliczany pastor. „O co biega” to przede wszystkim lekka rozrywka dla każdego. Z doświadczenia wiem, że takie formy teatralne cieszą się dużym zainteresowanie publiczności, dlatego to strzał w dziesiątkę na początek współpracy.

Aneta: Podobno w rolach głównych mają pojawić się największe gwiazdy polskiej estrady?

Tomasz Podsiadły: Niech to jeszcze pozostanie słodką tajemnicą 🙂 Walczymy o znane nazwiska, które zasilą obsadę sztuki. Jest jeszcze za wcześnie, by zdradzać szczegóły, ale na pewno będą to popularni i lubiani aktorzy. Będziemy również szukać debiutantów, dla których będzie to ogromna szansa, by uczyć się od doświadczonych kolegów. Taka też jest misja Centrum Kultury w Gdyni – tworzyć warunki do rozwoju kunsztu aktorskiego poprzez warsztaty z fachowcami.

Aneta: Kiedy kurtyna pójdzie w górę?

Tomasz Podsiadły: Premiera najprawdopodobniej odbędzie się w styczniu. Konkretna data nie jest jeszcze znana, ale na pewno będzie to ważne wydarzenie w Trójmieście, o którym będzie bardzo głośno. Dyrektor Centrum Kultury w Gdyni, Jarosław Wojciechowski jest otwarty na współpracę, dlatego nie wykluczone, że spektakl pojawi się również w wakacje na Scenie Letniej.

Więcej szczegółów już wkrótce. O przygotowywaniach do tego niezwykłego spektaklu informować będziemy na naszym Blogu!


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.