10 cennych wskazówek

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Jeśli jesteś nowym Użytkownikiem Serwisu za10groszy.pl lub osobą, która do tej pory nie zwyciężyła jakiejkolwiek Aukcji, zapoznaj się ze wskazówkami, które mogą pomóc Ci stać się mistrzem w licytowaniu.

1. Poznaj stronę – zanim zaczniesz licytować, dokładnie zapoznaj się z zawartością strony. Przeklikaj wszystkie zakładki i zobacz, co się pod nimi kryje. Sprawdź kategorie oraz produkty do nich przypisane. Koniecznie poczytaj FAQ, aby dokładnie zrozumieć zasady działania Serwisu i nie dać się zaskoczyć brakiem podstawowej wiedzy.

2. Wybierz jeden produkt – skup całą swoją uwagę na jednym, wybranym przedmiocie. Licytowanie wielu rzeczy w tym samym momencie rozproszy Twoją uwagę. Możesz przegapić kulminacyjny moment, który rozstrzygnie o zwycięstwie.

3. Postaw sobie cel – musisz określić dokąd zmierzasz, co chcesz osiągnąć, by ocenić ile potrzebujesz środków, by dotrzeć do wytyczonego punktu. To ważne, byś oszacował koszta (zarówno inwestycje w postaci BIDów jak i czasu, który możesz poświęcić na uczestnictwo w Aukcji).

4. Wypracuj strategię – możesz stworzyć własną w oparciu o osobiste doświadczenia (jeśli jesteś Użytkownikiem Serwisu z dłuższym stażem) lub skorzystać z taktyk opracowanych przez innych uczestników, a opisanych szczegółowo na Blogu. Zapoznaj z lekturą, artykułami i poradami. Mogą być niezwykle przydatne.

5. Określ limit – oceń, ile pieniędzy możesz wydać na zakup BIDów i ile BIDów maksymalnie możesz przeznaczyć na udział w wybranej Aukcji. Nie jest to proste, zwłaszcza gdy bardzo zależy Ci na zdobyciu upragnionego przedmiotu. Gdy Twoje zaangażowanie osiąga maksymalny stopień, łatwo można ulec pokusie kompulsywnego licytowania, bez opamiętania. Rada: rób to z głową! Im bardziej restrykcyjnie podejdziesz do tematu, im więcej dyscypliny sobie narzucisz, tym mniej rozczarowań związanych z ewentualną porażką Cię spotka, a udział w Aukcjach będzie przyjemniejszy i dużo skuteczniejszy!

6. Metoda małych kroczków – rozpoczynaj licytowanie od drobnych przedmiotów, pakietów BIDów, bonów Sodexo, zabawek. Jesteś nowym użytkownikiem? Koniecznie wykorzystaj możliwość udziału w Aukcji Debiut. To doskonała okazja na trening przed rozpoczęciem „walki” o bardziej wartościowe produkty.

7. Licytuj w nocy – gdy zapada zmrok większość z nas smacznie śpi, zwłaszcza, gdy rano obowiązki związane z pracą nakazują nam wcześnie wstać. Dlatego prawdziwi „aukcyjni zawodowcy”, którzy zwolnieni są z konieczności wstawania skoro świt, mogą zarwać nockę oddając się intensywnemu, pełnemu emocji licytowaniu.

8. Zmierz się z tylko kilkoma uczestnikami – najbardziej pożądane przedmioty, takie jak telewizory lub aparaty fotograficzne przyciągają największą ilość uczestników. Każdy pragnie stać się szczęśliwym zwycięzcą, ale im więcej rywali, tym mniejsze szanse. Unikaj tłumów i wybieraj Aukcje, wokół których zainteresowanie jest znacznie mniejsze.

9. Element zaskoczenia – zastosuj metodę „na partyzanta”, pozostając w ukryciu do momentu, gdy aukcja zbliża się do końca. Walczący zaciekle rywale pozbawią się „amunicji”, skazując się na sromotną klęskę. Ty zaś z pokaźnym zasobem „naboi” w postaci BIDów rozgromisz przeciwników!

10. Nigdy nie trać nadziei– nie trać zapału wraz z pierwszym niepowodzeniem. Porażki hartują i powinny napędzać nas do dalszego działania. Osiągnięcie mistrzostwa w skutecznym licytowaniu wymaga praktyki, czasu i samodyscypliny. Tak jak z prowadzeniem samochodu czy jazdą na rowerze – potrzeba wprawy i doświadczenia!


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

2 Komentarze

  1. Dzięki za cenne rady. Jestem tu nowa więc napewno skorzystam 😀

    Odpowiedz
    • Ja też jestem tu nowy, co prawda od 2 dni już licytuję i nawet wygrywam :-). Cieszy mnie to bardzo.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.