Motywacja a skuteczna licytacja

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Jesteś aktywnym użytkownikiem Serwisu za10groszy.pl. Odnosisz sukces w skutecznym licytowaniu, co jest niebywale budujące. Zdecydowana większość aukcji z Twoim udziałem przynosi oczekiwane rezultaty. Czasem jednak zdarzy Ci się kilka gorszych dni, a efekt Twoich starań nie przynosi satysfakcji. Może się wówczas pojawić uczucie rezygnacji.

Co zrobić, by nasza motywacja nigdy nie spadła, poczucie wartości nie zmalało, wiara w nasze możliwości wzrastała?

1. Przeanalizuj swoje cele – odpowiedz sobie na pytanie „Co jest dla mnie najważniejsze?”; oceń, w których aukcjach na pewno chciałbyś wziąć udział, jakie przedmioty stanowią obiekt Twojego zainteresowania i są Ci naprawdę potrzebne. Ustalenie priorytetów jest istotne. Uchroni Cię przed podejmowaniem nieprzemyślanych kroków.

2. Rozpocznij licytacje od najtrudniejszych aukcji, czyli takich, które cieszyć się będą największym zainteresowaniem i na których jest największa konkurencja. Obserwuj jej dotychczasowy przebieg, analizuj ruchy przeciwników, opracuj plan działania. Zwycięstwo przyniesie Ci uczucie satysfakcji z przyjemnie spędzonego dnia. Dopełnieniem radości może być szybka i lekka aukcja np. o Bon Sodexo 🙂

3. Podziel swoją aukcyjną aktywność na etapy – są aukcje, które trzeba poobserwować dłużej, zanim wypracuje się skuteczny plan działania. Sukcesywnie, krok po kroku notuj swoje obserwacje, analizuj, zanim wkroczysz do akcji. Jeśli podzielisz swoje działania na etapy, unikniesz frustracji, że coś ważnego Ci umknęło, coś przeoczyłeś. Twoja motywacja wzrośnie, gdy będziesz czuł się lepiej przygotowany i bardziej pewny siebie!

4. Nie odkładaj niczego na później, bo okazja przejdzie Ci koło nosa! Zrób to teraz! Jeśli zaczynasz licytować, skup całą swoją uwagę na tej konkretnej aukcji. Nie pozwól, by coś rozproszyło Twoją uwagę! Bądź czujny! Szybkość reagowania przyniesie oczekiwane wyniki, czyli zwycięstwo!

5. Wizualizacja celu – wyobraź sobie, że oglądasz ulubiony program korzystając ze zdobytego telewizora – myśl ta bez wątpienia pozytywnie zmobilizuje Cię do działania!

6. Nauka i zdobywanie informacji – poszerzaj swoją wiedzę, czytaj Bloga, dowiedz się jak licytują inni użytkownicy.

7. Myśl pozytywnie – załóż, że wszystko się uda. Afirmuj się, wierz w swoje szczęście, bo los sprzyja optymistom!

Mamy nadzieję, że tych siedem “przykazań” sprawi, że udział w aukcjach w Serwisie za10groszy.pl przyniesie Ci jeszcze więcej radości i jeszcze bardziej zmotywuje do działania!


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.