Wypiekacz do Chleba Kenwood BM450

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

W czasach, kiedy do żywności dodawana jest coraz większa ilość chemii staramy się powrócić do korzeni. Kiedyś pieczenie chleba było celebrowane przez gospodynie domowe.

Kobiety wieczorem do zakwasu dodawały przesianą przez sito mąkę, wodę i sól. Ciasto pozostawiały na noc w dzieży (naczynie do wyrabiania ciasta chlebowego), którą opatuloną grubym kocem stawiały w pobliżu pieca do wyrośnięcia. Po wypieku zostawiały kawałek chleba na nowy zakwas.

Pewnie tylko nieliczni znają ten rytuał z opowieści swoich mam lub babć. Dziś zapominamy o tej tradycji na rzecz pójścia do sklepu, które jest dużo szybsze i przede wszystkim łatwiejsze.

Wystarczy, że do urządzenia wrzucisz niezbędne składniki do wypieku i gotowe! 

Jeśli i Ty chcesz dołączyć do tego grona bądź marzysz o świeżym i chrupiącym bochenku na śniadanie zastanów się nad wylicytowaniem wypiekacza do chleba Kenwood BM450. Kiedy spróbujesz powiesz, że wypiekanie chleba nie było nigdy tak proste.

Wystarczy, że do urządzenia wrzucisz niezbędne składniki do wypieku i gotowe! Można również kupić gotową mieszankę do wypieku chleba. Wystarczy, że wsypiesz ją do wypiekacza i nastawisz odpowiedni program za pomocą panelu dotykowego. Zwróć uwagę przy zakupie czy gotowa mieszanka nie zawiera w składzie ulepszaczy. Producenci coraz częściej dosypują do nich zbędną chemię. Do chleba możesz dodać słonecznik, siemię lniane czy pestki dyni. Każdego dnia możesz upiec inny rodzaj chleba – od tradycyjnego pszennego po orkiszowy z ziarnami. Decyzja należy do Ciebie.

Coraz więcej osób przechodzi na dietę bezglutenową mimo, że nie mają ku temu medycznych wskazań. Jeszcze kilka lat temu nikt nie znał pojęcia gluten, a dzisiaj sklepowe półki uginają się od produktów bezglutenowych (Gluten free). W sklepach możesz znaleźć książki kucharskie dla osób stosujących dietę bezglutenową.

Gluten często jest obwiniany za problemy ze snem, wzdęcia i niski poziom energii. Jeśli czujesz takie dolegliwości warto zgłosić się do lekarza, w celu wykluczenia celiakii lub próbować wyeliminować gluten na własną rękę. Jeśli zdecydujesz się na eliminację glutenu nie musisz rezygnować z pieczywa. Wypiekacz do chleba Kenwood BM450 nadaje się do wypieku pieczywa bezglutenowego!

Jeśli nasze dzieci wyjechały na kolonię, a mąż jest w delegacji nie musisz rezygnować z wypieku chleba. Korzystając z urządzenia możemy ustawić wielkość bochenka oraz chrupkość skórki w zależności od naszych preferencji. Dodatkowo górę chleba można posmarować roztrzepanym jajkiem i posypać sezamem lub makiem. Jeśli natomiast chcesz pospać w weekend godzinę dłużej możesz ustawić opóźnienie startu tak, aby po przebudzeniu czekał na Ciebie i Twoją rodzinę pachnący bochenek.

A jeśli to Ci nie wystarczy dodatkowo urządzenie zaopatrzone jest w funkcję robienia dżemu. Dzięki niemu przygotowanie śniadania staje się jeszcze prostsze i szybsze.

Oczywiście ktoś zaraz powie, że można upiec chleb i bez tego urządzenia, ale czy nie warto zaoszczędzić czas i cieszyć się smakowitym bochenkiem każdego dnia?

Wypiekacz do Chleba Kenwood BM450

Kenwood_BM450_wellbid_k_1

Aukcję z przedmiotem znajdziesz w kategorii Dom i Ty


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.