Strategia a temperament

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Strategii licytacji jest tyle, ilu Użytkowników. Każdy opracowuje własną, w jego rozumieniu, najskuteczniejszą metodę, której kluczowym założeniem jest osiągnięcie wyznaczonego celu.  Strategia powstaje nie tylko w oparciu o doświadczenia i obserwacje, lecz również stanowi odzwierciedlenie osobowości i temperamentu konkretnej jednostki.  

Styl i podejście do sposobu licytowania z powodzeniem można przeanalizować nawiązując do typów temperamentu wg Pawłowa i uporządkować, tworząc trzy kategorie.

1. Odważnie i bezkompromisowo – licytującym przyświeca myśl, że należy walczyć do ostatniej kropli krwi (w tym przypadku do ostatniego BIDa). To cholerycy, w swym działaniu bywają agresywni, nie wykazują empatii wobec swoich rywali. Starają się zasiać lęk w sercach konkurentów, kreując się na niezłomnych, niekiedy brutalnych wojowników. Bombardują Aukcję BIDami, starają się  niezmiennie być w czołówce, chcąc wygrać za wszelką cenę. Budują swoją reputację na fundamentach strachu i respektu innych uczestników. Pewność siebie i bezwzględność – to dominujące cechy osobowości.

Opracowana przez Ciebie strategia licytacji może mieć związek z typem temperamentu, który reprezentujesz

2. Konserwatywnie i zachowawczo – osoby podchodzą z dystansem do działań innych uczestników, obserwują Aukcje, analizują statystyki, szacują, rachują. Wysnuwają wnioski, rozmyślają, stawiają sobie pytania i szukają na nie odpowiedzi.  Są przy tym oszczędni, nie szastają BIDami, dzięki czemu długo dysponują pokaźnym zasobem środków. Nie są pewni swoich możliwości i nie przejawiają tendencji do zaciętej rywalizacji. Decydują się przebić poprzednią ofertę dopiero wówczas, gdy czas na przebicie zbliża się ku końcowi. Jeśli im się nie powiedzie, nie kontynuują walki. To flegmatycy z elementami cech charakterystycznych dla melancholików. Cierpliwość i ostrożność – to atrybut tej grupy.

3. Szybko i niekonsekwentnie –  sangwinicy; są towarzyscy, pewni siebie, aktywni na czacie, ale przy tym niekonsekwentni. Podejmują wiele działań jednocześnie, licytując na kilku Aukcjach naraz. „Zapalają się” bardzo szybko i równie prędko rezygnują z tego, co rozpoczęli. Inwestują sporo BIDów, po czym tracą zapał i decydują się wziąć udział w rywalizacji o całkiem inny przedmiot. Ruchliwość i brak wytrwałości – to właściwości tego typu Użytkowników.

Elementy wchodzące w skład naszego temperamentu, choć nie zawsze mamy tego pełną świadomość, odgrywają istotną rolę w procesie podejmowania decyzji i sposobie radzenia sobie z wieloma sytuacjami.  Nasze reakcje i emocje kształtują naszą rzeczywistość. Biorąc udział w licytacji, pokazujemy jacy jesteśmy, jak działamy, jak reagujemy. Jeden Użytkownik jest aktywny, przebojowy, pełen woli walki, drugi wycofany i niepewny, zaś inny wesoły i niezdecydowany. Te cechy mają spory wpływ na to, jaką strategię wypracujemy.


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.