Dwie kobiety, jedna pasja!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Serwis Wellbid wspiera akcje charytatywne na całym globie, dlatego też został partnerem technicznym tegorocznego wyjazdu DAV (donne al volante, czyli kobiety za kierownicą). Dwie Włoszki w szczytnym celu przemierzają Brazylię, łącząc podróżowanie z pomocą potrzebującym. To już kolejna edycja tej niezwykłej wyprawy.

Wszystkie dobre rzeczy zaczynają się od przyjaźni. W tym przypadku było podobnie, dwie ambitne i energiczne kobiety parę lat temu założyły agencję zajmującą się organizacją eventów. Agencja „Top 1”, która swoją siedzibę ma w Mediolanie, w bardzo krótkim czasie zdobyła ogromną popularność i odniosła sukces.Wkrótce okazało się, że dziewczynom nie wystarcza tylko agencja, zaczęły szukać nowych wyzwań. W ten sposób wpadły na pomysł, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Postanowiły zrobić coś dobrego – pomagać najuboższym i najbardziej potrzebującym. Dzięki swojej działalności zaczęły zwracać oczy świata na problemy takie jak AIDS, niepełnosprawność, głód czy ubóstwo. Podróżując przez Afrykę, Europę a ostatnio przez Amerykę Łacińską, zbierały fundusze na pomoc wybranym organizacjom. Na cele charytatywne przekazały ponad 100 000 euro.  A zaczęło się niepozornie…

Mariella Carimini i Silvia Gottardi przemierzyły 9 krajów, zbierając na pieniądze dla najbiedniejszych. Dzięki ich akcji w Tadżykistanie zostanie wybudowana studnia.

Mariella Carimini oraz Silvia Gottardi, bo tak nazywają się nasze bohaterki, w 2010 roku postanowiły połączyć swoje dwie pasje – podróże z działalnością charytatywną. W 2010 roku wzięły udział w dobroczynnym rajdzie „MONGOLRALLY”. Przejechały wtedy około 14 000 km, przemierzyły 2 kontynenty, 9 krajów oraz 2 ogromne łańcuchy górskie i pustynie. Podróżowały bez pomocy jakiegokolwiek systemu nawigacji satelitarnej i wsparcia mechanicznego. Wszystko było jednak dla szczytnego celu, ponieważ przekazały 10 000 euro na projekt wybudowania studni w Tadżykistanie!  Po sukcesie swojej akcji postanowiły organizować kolejne wyprawy. W 2011 roku wzięły udział w „TRANSAFRICA 2011”, a w 2012  przemierzyły część Azji i Europy, gdzie zbierały pieniądze na kolejny szczytny cel.

Rok 2014 i nowe wyzwania… 

Na początku marca wyruszyły w kolejną podróż, tym razem po Ameryce Łacińskiej. Celem tegorocznej wyprawy  jest przeciwdziałanie wyzyskowi i przemocy wobec dzieci oraz kobiet. Na świecie około 40 milionów dzieci jest ofiarami przemocy, a aż 77 milionów nie ma dostępu do edukacji na poziomie podstawowym. Tylko w 2013 roku co czwarte dziecko padło ofiarą przemocy, a co dziewiąte było wykorzystywane seksualnie przed 18 rokiem życia. Celem dziewczyn jest zmiana tego, co wydaje się niemożliwe – zwiększenie wrażliwości społeczeństwa i zwrócenie uwagi na sprawy ważne. Trzymamy kciuki za wytrwałość i sukces akcji! Zwieńczeniem podróży dziewczyn będzie “Welcome Back Party”, które odbędzie się w Mediolanie na początku maja. Podczas eventu nie zabraknie także naszej specjalnej Aukcji, z której część dochodów będzie przekazana na cele charytatywne.


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.