Poznaj naszą historię, czyli o początkach licytowania

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Z czym kojarzy się Aukcja? Najprawdopodobniej z ekskluzywnymi i drogimi przedmiotami. A tak naprawdę zaczęło się od książek. W 1744 roku księgarz S. Baker na licytacji sprzedawał manuskrypty. Z czasem jego firma, znana dziś jako Sotheby’s Holdings Inc., rozszerzyła działalność o działa sztuki, m.in. obrazy impresjonistów. Obecnie poza domem aukcyjnym Sotheby’s, również firma Christie’s na całym świecie prowadzi licytacje arcydzieł największych artystów. 

Elementami charakterystycznymi dla tradycyjnej Aukcji jest adrenalina oraz obecność licytatora i jego atrybutu – młoteczek, którym przebija oferty. W wirtualnym świecie Serwis za10groszy.pl niepowtarzalnych emocji, porównywalnych do tych, których mógłbyś doświadczyć podczas licytacji tradycyjnej, nie brakuje. U nas co prawda nie kupisz wiktoriańskiej porcelany czy antyków, masz za to niebywałą okazję, aby zdobyć równie cenne przedmioty. Na naszych Aukcjach wystawiane są nowe, markowe produkty, stanowiące obiekt pożądania większości z nas – supernowoczesne laptopy, telewizory, telefony komórkowe z wieloma przydatnymi funkcjami, jak również zabawki, artykuły gospodarstwa domowego. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Za10groszy.pl oferuje niepowtarzalne emocje, porównywalne do tych, których można doświadczyć podczas tradycyjnej aukcji.

U nas także nie usłyszysz głosu licytatora i trzykrotnego uderzenia młoteczka, jest natomiast licznik odmierzający czas do zakończenia Aukcji, która trwa dopóty, dopóki nie padnie ostateczna oferta sprzedaży. Na naszych Aukcjach chcąc przebić cenę poprzednika, nie podnosisz do góry ręki czy plakietki z numerem. Do tego ruchu niezbędne są zakupione wcześniej jednostki uprawniające Cię do licytacji – BIDy. Na Aukcjach w Serwisie Za10groszy.pl cena wywoławcza wynosi zawsze 0 zł, a przedmioty można  kupić za jeden grosz, bo to właśnie jest jedną z charakterystycznych cech aukcji groszowych. Historia aukcji groszowych sięga początków XX wieku. W 1932 roku, w dobie Wielkiego Kryzysu, majątek amerykańskiego farmera miał być zlicytowany przez bank. Liczono na wielkie zyski ze sprzedaży ziemi i dobytku, jednak pozostali ubodzy farmerzy wstawili się za sąsiadem i nie dopuści do podbijania cen. Wszystkie przedmioty zostały wylicytowane za grosze, co właśnie dało początek aukcjom groszowym (penny auction).

Model takiej aukcji opiera się na inwestycji w jednostki licytacyjne, które służą do przebijania. Każde przebicie podwyższa cenę wybranego towaru. Za nową propozycję ceny trzeba zapłacić symboliczną i bezzwrotną opłatę, która wynosi od 10 do 150-krotności wzrostu ceny (np. cena podnosi się o 1 grosz → 1 przebicie kosztuje 10 groszy). Aukcję wygrywa – klasycznie – uczestnik, którego oferty nikt już nie przebije. Płacisz, obojętnie czy wygrasz aukcję czy nie. Ale w sytuacji, gdy przebijasz o jeden grosz, cena bardzo długo jest atrakcyjna i licytujesz dalej.

Tak więc, to od Ciebie, Drogi Użytkowniku, zależy przebieg i czas trwania oraz wynik końcowy każdej Aukcji. Weź udział w świetnej zabawie, poczuj dreszczyk emocji i zdobywaj upragnione przedmioty!


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.