Jak kupić BIDy?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Konto możesz doładować płacąc kartą, przelewem lub SMS-em. Metodę płatności wybierasz po wybraniu pakietu BIDów z Cennika.

Jeśli kupujesz BIDy po raz pierwszy, przed rozpoczęciem płatności musisz wprowadzić dane właściciela konta. Co bardzo ważne, tu musisz wpisać swoje dane, które możesz potwierdzić oficjalnym dokumentem, bo to na podstawie tych danych będziemy później weryfikować autentyczność Twojego konta.

Za BIDy możesz zapłacić przelewem (internetowym, tradycyjnym / na poczcie) lub kartą: klikasz na wybraną opcję w Cenniku i wybierasz metodę płatności. Zostaniesz przekierowany na stronę wybranego operatora płatności, żeby sfinalizować transakcję. Po potwierdzeniu wpłaty Twoje konto zostanie automatycznie doładowane BIDami. Każdą płatność musisz wykonać osobno. Nie podawaj kilku numerów referencyjnych podczas jednej płatności ani nie sumuj kwoty zapłaty za kilka pakietów BIDów/wygranych aukcji. Numer referencyjny identyfikuje twoją płatność.

Operator płatności nie przekaże nam wpłaconej kwoty, ponieważ nie będzie w stanie zidentyfikować przelewu w następujących przypadkach:

– jeżeli źle wpiszesz dane – podasz kilka numerów referencyjnych na jednym przelewie;

– jeżeli w jednym przelewie zsumujesz kwotę za kilka pakietów BIDów lub za wygrane aukcje;

– jeżeli w tytule przelewu podasz inne dane niż same cyfry;

– jeżeli w ogóle nie podasz numeru referencyjnego.

Termin potwierdzenia jest uzależniony od wybranej formy płatności i może trwać od kilku minut do 14 dni.

Płatność kartą

Wybierz typ karty i wprowadź: nr karty, termin upływu ważności oraz kod CVV (na większości kart kod bezpieczeństwa stanowią ostatnie trzy cyfry numeru na pasku podpisu; jeśli masz trudności z odczytaniem kodu, skontaktuj się ze swoim bankiem). Następnie wybierz “Dalej” i oczekuj na potwierdzenie płatności.

Przelwy online

Przelewy online obsługiwane są przez operatora płatności Przelewy24. Po wybraniu operatora zostaniesz przekierowany na jego stronę. Następnie wybierz ikonę swojego banku i postępuj zgodnie z instrukcjami w celu finalizacji transakcji.

Portfele online

Do tej kategorii należą operatorzy PayPal oraz Skrill. Aby zapłacić portfelem online, należy posiadać konto w serwisie danego operatora.

Przelew tradycyjny

Przelew tradycyjny możesz zrealizować za pośrednictwem operatora Przelewy24. Ikonę przelewu tradycyjnego znajdziesz pod listą banków. Wybór tej opcji umożliwi ci wygenerowanie wypełnionego blankietu płatności.

 


Aby doładować konto SMS-em, wybierz w Cenniku pakiet 95 BIDów, podaj numer telefonu i kliknij na przycisk „OK”.

sms_nr telefonu

 

Następnie na podany numer wyślij SMS o wskazanej treści. BIDy automatycznie pojawią się na Twoim koncie.

wyślij-SMS

 

Pamiętaj: przy każdym kolejnym doładowaniu konta przez SMS musisz rozpocząć płatność od nowa. Kliknij na przycisk „Kupuję” przy pakiecie BIDów i ponownie wpisz swój numer telefonu w odpowiednim polu. Dopiero wtedy możesz wysłać SMS.

Jeżeli wykonasz te wszystkie kroki, BIDy od razu trafią na Twoje konto. Ale może się zdarzyć, że otrzymasz SMS z kodem doładowującym. W tym wypadku kliknij ponownie na przycisk “Kupuję” przy pakiecie 95 BIDów, a następnie wybierz “Pomoc”. Otrzymany kod wpisz we wskazanym polu. Po zatwierdzeniu kodu przyciskiem “OK” stan Twojego konta powiększy się o odpowiednią liczbę BIDów.

sms_KOD

 

Uważnie wpisuj treść SMS-a oraz numer telefonu. Jeśli wprowadzisz niepoprawne dane, opłata zostanie pobrana, ale BIDy nie pojawią się na Twoim koncie.

 


UWAGA! Ważne informacje! Przeczytaj, zanim kupisz BIDy.

● Potwierdzenie wpłaty najczęściej trwa kilka minut, jednak w niektórych przypadkach, w zależności od wyboru metody płatności, może trwać dłużej. Dlatego przed przystąpieniem do licytacji zawsze odpowiednio wcześniej doładuj Konto BIDami. 

● Niektóre banki nie realizują przelewów w weekendy oraz w godzinach wieczornych. W takim przypadku kwota zostanie pobrana z Twojego konta bankowego i będzie przetwarzana przez operatora płatności, ale transakcja nie zostanie zrealizowana od razu. Jeżeli chcesz w tym czasie brać udział w licytacjach, doładuj swoje Konto odpowiednio wcześniej.

● Jeżeli operacja zakupu kartą lub przelewem nie zostanie potwierdzona, skontaktuj się bezpośrednio z operatorem płatności, ponieważ Serwis za10groszy.pl nie dysponuje dostępem do szczegółów płatności.

● W ciągu jednego dnia możesz doładować Konto SMSem maksymalnie 3 razy. Wysyłanie w krótkim czasie kilku SMS-ów doładowujących może spowodować , że pieniądze zostaną pobrane, ale Twoje Konto nie zostanie doładowane BIDami. Jeśli chcesz kupić więcej BIDów, skorzystaj z innej metody płatności.

● BIDy są wewnętrzną walutą Serwisu i możesz ich użyć podczas licytowania. Pamiętaj, że BIDy nie są inwestycją i nie podlegają zwrotowi. Bez względu na to czy wygrasz Aukcję, czy nie, raz wykorzystane BIDy nie wrócą na Twoje Konto (wyjątkiem jest skorzystanie z opcji “Kup Teraz”)!


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

40 Komentarze

 1. Według mnie cennik bidów jest zbyt ubogi… Dobrze by było gdyby znajdowały się w nim pozycje z pakietami np; 100 bidów za 20 pln płatne przelewem, jak również powinien istnieć pakiet 300, 400 i 500 bidów.

  Odpowiedz
  • Dziękujemy za opinię! Każdy pakiet BIDów możesz kupić za pomocą przelewu tradycyjnego.

   Odpowiedz
  • Nie mam nic na koncie.

   Odpowiedz
   • Zakupione BIDy pojawią się na Twoim koncie, jak tylko otrzymamy potwierdzenie płatności za pakiet BIDów. Potwierdzenie trwa zazwyczaj od kilku minut do kilku dni – w zależności od wybranej metody płatności.

    Odpowiedz
  • Tez tak twierdzę o wiele wygodniejsza wersja

   Odpowiedz
 2. Skąd mam wiedzieć ile BIDów mi zostało? Jaki jest przelicznik? Nie mogę się doszukać tego…

  Odpowiedz
  • Stan konta widoczny jest na górnym pasku, przy literce “B:”. Po każdym Przebiciu na Aukcji z Konta Użytkownika ubywa określona w parametrach Aukcji ilość BIDów. Wartość ta ustalana jest indywidualnie dla każdej Aukcji i widoczna jest na przycisku Przebij (np. Przebij x3 oznacza, że przy jednorazowym Przebiciu z konta Użytkownika pobierane są 3 BIDy).

   Odpowiedz
 3. Czemu nie ma opcji zakupu BIDów przez SMS-a ?

  Odpowiedz
  • Pakiet SMS pojawi się w twoim Cenniku dopiero po zakupie dowolnego innego pakietu BIDów.

   Odpowiedz
 4. Witam. Jak kupić Bidy zwrotne?

  Odpowiedz
  • BIDy to jednostki służące do licytacji. Wewnętrzna waluta Serwisu dzieli się na BIDy zwrotne i BIDy bezzwrotne. BIDy zwrotne kupujesz w pakietach w Cenniku lub otrzymujesz za wymianę przedmiotu wygranego na Aukcji.

   Odpowiedz
 5. Witam:) Jeżeli nie wygram aukcji, to wydane BIDy zostaną mi zwrócone??? Pozdrawiam Iwona

  Odpowiedz
  • BIDy nie są inwestycją. Niezależnie od tego czy wygrasz aukcję czy nie, BIDy nie wracają na Twoje konto.

   Odpowiedz
 6. Czy BIDy to waluta do licytacji, czy również zapłata za towar?

  Odpowiedz
  • BIDy to jednostki licytacji. Za ich pomocą możesz dokonać przebić ręcznie lub za pomocą Automatu. Gdy wygrasz przedmiot musisz za niego zapłacić w formie pieniężnej.

   Odpowiedz
 7. Jeśli wygram…. jakie są metody płatności za wygrany towar?

  Odpowiedz
  • Za wygrany towar możesz zapłacić kartą, przelewem online, a także przelewem tradycyjnym (na poczcie).

   Odpowiedz
 8. Czy za BIDy można płacić paysafecard?

  Odpowiedz
  • Wszystkie dostępne metody płatności sprawdzisz po kliknięciu w przycisk “Kupuję” przy wybranym pakiecie BIDów.

   Odpowiedz
 9. Ile muszę mieć minimum BIDów żeby coś wylicytować?

  Odpowiedz
  • Każde zgłoszenie chęci kupna przedmiotu kosztuje określoną w parametrach Aukcji ilość BIDów (np.: x1, x3, x6, x9). Cyfra widoczna na przycisku Przebij oznacza, ile BIDów pobieranych jest z Konta Użytkownika przy każdorazowym Przebiciu, np. Przebij x3 oznacza, że przy każdym Przebiciu z konta Użytkownika pobierane są 3 BIDy. W związku z czym, nie jesteśmy w stanie określić ile BIDów możesz zużyć podczas licytacji wybranego przedmiotu. W celach orientacyjnych możesz na wybranej Aukcji w zakładce “Statystyki”, zobaczyć ile BIDów wydał dany Zwycięzca.

   Odpowiedz
 10. Na aukcjach – przy licytacji, jeśli ja daję np. 100 zł a ktoś inny 500 zł, wygrany płaci za przedmiot, a moje 100 zł zostaje w kieszeni. Dlaczego więc tutaj moje BID-y muszę wydać za niewygraną aukcję, jeśli ktoś mnie przebije?

  Odpowiedz
  • BIDy nie są inwestycją, lecz jedynie prawem do wzięcia udziału w licytacji. BIDy zwrotne możesz odzyskać, jeżeli skorzystasz z opcji “Kup Teraz”.

   Odpowiedz
 11. Czy BIDy zostaną dodane do konta, jeżeli właścicielem konta na portalu jest inna osoba niż osoba, która zapłaciła za przelew?

  Odpowiedz
  • Nie jesteśmy w stanie określić czy Twoje Konto zostanie wtedy doładowane. Sugerujemy, aby właściciel Konta na za10groszy.pl opłacał wszelkie płatności ze swojego konta bankowego.

   Odpowiedz
 12. Jeżeli licytacja jest powiedzmy na etapie 9 zł 45 gr i wchodzę do licytacji to z konta są zabrane 1/3/6/9 BIDów, czy już za tę cenę (9,45)?

  Odpowiedz
  • Gdy dołączysz do aukcji, która trwa już od pewnego momentu, dopiero po dokonaniu przebicia zapłacisz określoną liczbę BIDów (3,6 lub 9). Nie płacisz za przebicia, których nie dokonałeś.

   Odpowiedz
 13. Czy można licytować z zagranicy i płacić kartą?

  Odpowiedz
  • Możesz licytować z zagranicy, jednak pamiętaj, że wygrane przedmioty wysyłamy tylko na terenie Polski. W przypadku płatności, operator może blokować wykonanie takiej transakcji ze względów bezpieczeństwa. Polecamy zarejestrowanie się na europejskiej stronie naszego Serwisu “Wellbid”. Menu wyboru kraju znajduje się na dole strony głównej pod ikoną globusa. Wówczas prosimy wybrać odpowiedni kraj. Pamiętaj, że wymagany będzie dokument potwierdzający twój adres zameldowania w danym kraju.

   Odpowiedz
 14. Witam
  Czy moge zapłacić za bidy z konta zagranicznego

  Odpowiedz
  • W przypadku płatności z zagranicy, operator może blokować wykonanie takiej transakcji ze względów bezpieczeństwa.

   Odpowiedz
 15. Jakie warunki trzeba spełniać, aby przy zakupie ‘Kup teraz’ otrzymać zwrot BIDów? Wybieram opcję ‘Kup teraz’ i pisze BIDy zwrotne 0.

  Odpowiedz
  • Zwrotowi podlegają tylko tzw. „BIDy zwrotne”, czyli pochodzące z zakupu bądź wymiany wygranego wcześniej przedmiotu na BIDy. Jeżeli po wyborze opcji “Kup Teraz ze zwrotem BIDów” wyświetla Ci się liczba BIDów do zwrotu: 0, oznacza to, że na innych aukcjach wydałeś BIDy zwrotne i na Twoim koncie pozostały już tylko BIDy bezzwrotne.

   Odpowiedz
 16. Witam ,gdzie wpisać kod promocyjny z smsa żeby otrzymać BIDa
  ( chodzi o konkurs sms-owy )

  Odpowiedz
  • Aby wykorzystać kod doładowujący otwórz Cennik a następnie zakładkę “Kod doładowujący – Doładuj”. Przypominamy, że musisz wcześniej dokonać pełnej aktywacji konta poprzez zakup Twojego pierwszego pakietu Bidów.

   Odpowiedz
 17. Zauważyłam, że pakiet 500 BIDów jest na aukcji codziennie mniej więcej o tej samej godzinie. Codziennie ten pakiet wygrywa ta sama osoba, mam prośbę czy można zrobić aukcję codziennie o innej porze np. rano, potem popołudniu i następnie wieczorem, tak aby każdy miał szanse na aukcje pakietu 500 BIDów. Myślę, że jest wiele chętnych osób na licytacje tego pakietu ale widząc tę samą wygrywającą osobę można pomyśleć, że lepiej jest się wycofać bo nie ma się szans.

  Odpowiedz
 18. kupiłam bidy przez sms, licytowalam, zostało mi 50 bidow, na drugi dzień wchodzę do serwisu i nie mam już zadnych bidow, dlaczego? Co się znimi stało?

  Odpowiedz
  • Prosimy o jak najszybszy kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. Formularz kontaktowy dostępny jest na stronie Serwisu.

   Odpowiedz
 19. najlepsza strona
  najlepsze aukcja

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.