Automat i Automat Smart

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Automat to bardzo wygodna i przydatna funkcjonalność. Skąd się bierze jego powodzenie? Automat przebija za Ciebie nawet wtedy, gdy nie jesteś zalogowany w Serwisie. Nie musisz śledzić na bieżąco przebiegu licytacji. Ustawienie Automatu pomaga też podczas licytowania na kilku Aukcjach jednocześnie.

Przebicie przez Automat następuje dopiero po Przebiciach ręcznych, zawsze pod sam koniec Czasu na Przebicie. W ostatnich sekundach, zanim zegar dojdzie do zera, nie ma już możliwości licytowania ręcznego, a system sprawdza, czy na Aukcji są ustawione Automaty. Gdy zegar ponownie zacznie odliczanie – znowu można licytować ręcznie, ale w ostatnich sekundach po raz kolejny rozpoczyna się “faza Automatów”.

Jeśli na Aukcji ustawiono więcej niż jeden Automat, licytują one w takiej kolejności, w jakiej zostały włączone lub zostały zmienione ich ustawienia. Na samej górze listy (“Ostatnio licytowali”) pojawi się Automat ustawiony/zmieniony jako ostatni. Na poniższym obrazku widać, że Użytkownik “flora” ustawił/zmienił swój Automat później niż Użytkownicy “twojlogin” i “ddd”. Aukcję wygra ten Automat, który został ustawiony jako ostatni (jeśli wszystkie ustawione są na tę samą liczbę Przebić) lub ten, który ustawiony został na największą liczbę Przebić.

AUTOMATEK

Aby ustawić Automat, wejdź na stronę Aukcji i wybierz liczbę Przebić, jaką chcesz, żeby wykonał Twój Automat. Tę liczbę możesz dowolnie zwiększać podczas licytowania. Raz ustawionego Automatu nie można wyłączyć – możesz jedynie zmniejszyć liczbę Przebić do minimum, czyli do 5 Przebić.

Automat ustawia się na Przebicia, a nie na liczbę BIDów, np. Automat ustawiony na 50 Przebić w Aukcji, gdzie 1 Przebicie kosztuje 3 BIDy (“Przebij x3”), będzie potrzebował 150 BIDów do wykonania wszystkich zaprogramowanych Przebić.

Super opcja – Automat Smart

Chcesz być szybki i sprytny? Ustaw specjalny Automat SSmart_fb2_pmart, który włączy się dopiero w chwili, gdy na Aukcji będzie licytowała już tylko jedna osoba (Aktualny Zwycięzca), a wszystkie Przebicia (ręczne lub zwykłym Automatem) już się skończyły. Gdyby nie Automat Smart, taka licytacja właśnie by się zakończyła, a tak będzie trwać nadal, ponieważ System uruchamia Automat Smart (jeden lub więcej – tyle, ile zostało ich ustawionych).

Automat Smart można wyłączyć przed wykonaniem pierwszego Przebicia. Kiedy Automat Smart się włączy, “zamienia się” w zwykły Automat i od tej chwili działa według wszystkich wymienionych wyżej zasad dotyczących zwykłego Automatu.

Za uruchomienie Automatu Smart pobierana jest opłata dodatkowa – w BIDach. BIDy te zostaną pobrane z Twojego Konta dopiero kiedy Automat się włączy. Przykładowo na Aukcji “Przebij x3”, z opłatą 10 BID za uruchomienie Automatu Smart, pierwsze Przebicie będzie kosztowało 13 BIDów, a następne Przebicia – po 3 BIDy.

Kiedy Automat może się zatrzymać?

1. Automat nie licytuje dalej, gdy wykona wszystkie ustawione wcześniej Przebicia.

2. Automat możesz włączyć nawet jeśli nie masz na Koncie wystarczającej liczby BIDów do wykonania wszystkich zaplanowanych Przebić lub stan Twojego Konta wynosi 0 BIDów. Jednak jeśli licytacja się rozpocznie, a Ty w tym momencie nie będziesz miał odpowiedniej liczby BIDów na Koncie, Automat tymczasowo zatrzyma się lub w ogóle nie zacznie licytować. Gdy ponownie doładujesz Konto, a dana Aukcja jeszcze się nie skończyła, Automat samodzielnie wznowi swoje działanie, korzystając z nowo zakupionych BIDów.

3. Jeżeli w trakcie licytacji osiągniesz limit wygranych Aukcji, Automat nie wykona kolejnych Przebić.
Przykład 1: wygrałeś już 4 Aukcje z przedmiotem i masz włączony Automat na kolejnych Aukcjach, w momencie osiągnięcia limitu 5 wygranych Aukcji wszystkie Twoje pozostałe Automaty zatrzymają się do czasu zwolnienia limitu.
Przykład 2: masz włączony Automat na kilku Aukcjach z pakietami BIDów równocześnie, w momencie wygrania pierwszego pakietu BIDów wszystkie Twoje Automaty przestaną licytować, gdyż w tej chwili wyczerpałeś limit pakietów BID do wygrania.


Autor: wellbid

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.