Jak zdobyć laptopa

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie jedna z aukcji. Serwis daje szansę na zakup wymarzonego laptopa lub innego wysokiej jakości sprzętu za kwotę znacznie niższą, niż wartość rynkowa licytowanego przedmiotu. Tak było w przypadku aukcji, o której piszę – nowiutki Apple MacBook Pro został sprzedany za niecałą złotówkę.

Oczywiście nie wszystkie przedmioty wystawiane na aukcjach sprzedają się w tak szokująco niskich cenach, ale i tak osoby wygrywające licytację płacą dużo mniej, niż wydałyby w tradycyjnym sklepie lub na innych aukcjach. Ostateczna cena jest uzależniona od licytujących, wygrywa ten kto da najwyższą cenę.

 

Być może zastanawiasz się, gdzie tu jest haczyk. Jak to możliwe, że wysokiej klasy sprzęt sprzedawany jest po tak niskich cenach? Już wyjaśniam. Rejestracja w serwisie aukcyjnym za10groszy.pl jest darmowa, ale udział w licytacjach już nie. Aby brać udział w licytacji trzeba zakupić tak zwane bidy. Koszt jednego bida waha się w granicach ok. 10 groszy, aby podbić cenę na licytacji zużywasz od 1 do 9 bidów (w zależności od rodzaju aukcji), a bidy nie podlegają zwrotowi. Tak więc bez względu na to czy wygrasz licytację czy nie, ponosisz koszt zakupu bidów. Tak więc coś za coś. Z jednej strony płacisz za udział w licytacji, a z drugiej strony kupujesz sobie możliwość wylicytowania np. laptopa za śmieszne pieniądze.

Jak duże są szanse wygrania licytacji? Szanse wygrania licytacji wzrastają wraz z nabywaniem wiedzy o serwisie, o tym jak działa. Nie ma sensu rzucać się bezmyślnie na aukcje tylko dlatego, że cena towaru jest na bardzo niskim poziomie. Przede wszystkim należy zapoznać się z regulaminem, z samym serwisem, poobserwować aukcje zarówno te trwające jak i zakończone, poczytać na blogu doświadczenia innych osób i dopiero wtedy na spokojnie brać się za przystępowanie do aukcji. Jeśli nie masz pieniędzy na zakup bidów, nie przejmuj się, ponieważ są darmowe sposoby doładowania konta bidami, ale to wymaga trochę czasu. Jeśli jednak chcesz szybko wystartować możesz zakupić pakiet bidów i od razu licytować.


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

2 Komentarze

  1. Bardzo fajny artykuł, miło się czytało.
    Jak długo czeka się na zatwierdzenie wpisu na blogu??

    Odpowiedz
  2. Pewnie ciężko jest ;D Ale taki ciekawy wpis miał łatwo 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.