Szkoła

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Większość z nas (rodziców) kupiła już podręczniki dla swoich dzieci pod koniec zeszłego miesiąca. Ale czy muszą być one takie drogie?

 

Podręczniki z ćwiczeniami dla syna, który od września poszedł do pierwszej klasy liceum, kosztowały ponad 700 zł. Do tego córka 400 zł. To razem już 1100 zł. Nie mówię już o kupieniu plecaków, kapci, zeszytów, przyborów…

Cała wypłata w sierpniu została wydana właśnie na to. A więc czy nie może być taniej? Wpadłam na pomysł, aby serwis zz10groszy.pl nam to ułatwił (choćby od przyszłego roku). A mianowicie mogą to być bony o wartości np. 500 zł na zakup podręczników w księgarniach, czy też zniżki.   Dla przykładu: Wydając 1100 zł na podręczniki, z bonem zapłacę 600 zł, a ze zniżką 770 zł. Różnica jest dość pokaźna, ponieważ pozostałe pieniądze możemy wydać na inne przedmioty, potrzebne do szkoły dla naszych dzieci. A skoro mowa o innych przedmiotach, warto byłoby wystawić na licytację plecaki, bo oryginalne (Nike czy Adidas), kosztują ponad 100 zł. Myślę, że takie aukcje (chociaż w okresie wakacyjnym) byłyby bardzo trafne i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że Państwo podzielą moje zdanie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, bidman7


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.