Czemu tak tanio?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie jedna z aukcji, która odbyła się niedawno w serwisie aukcyjnym za10groszy.pl. Jest to serwis, który daje szansę na zakup wymarzonego laptopa lub innego wysokiej jakości sprzętu za kwotę znacznie niższą niż wartość rynkowa licytowanego przedmiotu.

Zdarza się, że laptop o wartości ponad 5000 zł. zostaje sprzedany za przysłowiowe grosze. Tak było w przypadku aukcji, o której piszę. Nowiutki Apple MacBook Pro MD313PL/A został sprzedany za 0,77 zł. Oczywiście nie wszystkie przedmioty wystawiane na aukcji są sprzedawane po tak niskich cenach, ale i tak osoby wygrywające licytację płacą dużo mniej niż wydaliby w tradycyjnym sklepie lub nawet na Allegro.

Aby brać udział w licytacji trzeba zakupić tak zwane bidy. Koszt jednego bida waha się w granicach ok. 10 groszy.

Ostateczna cena jest uzależniona od licytujących. Wygrywa ten, kto zapłaci więcej. Być może zastanawiasz się, gdzie tu jest haczyk. Jak to możliwe, że wysokiej klasy sprzęt sprzedawany jest po tak niskich cenach? Już wyjaśniam. Rejestracja w serwisie aukcyjnym za10groszy.pl jest darmowa, ale udział w licytacjach już nie.

Aby brać udział w licytacji trzeba zakupić tak zwane bidy. Koszt jednego bida waha się w granicach ok. 10 groszy. Aby podbić cenę na licytacji zużywasz od 3 do 9 bidów (w zależności od rodzaju aukcji). Bidy nie podlegają zwrotowi. Tak więc coś za coś.

Z jednej strony płacisz za udział w licytacji, a z drugiej strony kupujesz sobie możliwość wylicytowania np. laptopa za śmieszne pieniądze. Jak duże są szanse wygrania licytacji? Szanse wygrania licytacji wzrastają wraz z nabywaniem wiedzy o serwisie, o tym, jak działa.

Nie ma sensu rzucać się bezmyślnie na aukcje tylko dlatego, że cena towaru jest na bardzo niskim poziomie. Przede wszystkim należy zapoznać się z regulaminem, dobrze zapoznać się z serwisem, poobserwować aukcje zarówno te trwające jak i zakończone, poczytać na blogu doświadczenia innych osób i dopiero wtedy na spokojnie brać się za przystępowanie do aukcji.

Życzę szczęścia w grze, Pozdrawiam


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

1 Komentarz

  1. mowmisylwik 🙂 Ale ładna laska z ciebie 🙂 Nie bede ci przebijał 🙂 Gentelmen ze Śląska

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.