Przysłowia mądrością narodu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone
Każdy chyba wie, że przysłowia są mądrością narodu. Często nasze zachowania pasują do przysłowia jak ulał. To samo dotyczy również mojego przykładu: „Z jakim przystajesz, takim się stajesz”, albo „Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one”.

W związku ze wzrostem ilości użytkowników serwisu za10groszy walki o drobne nawet przedmioty stają się zaciekłe niczym walki na śmierć i życie. Żaden z użytkowników nie chce odpuścić, a gdy jednemu kończą się bidy do walki włączają się kolejni. Będąc użytkownikiem już od jakiegoś czasu, zawsze starałam się grać uczciwie.

Mój pech polega na tym, że kilka aukcji wcześniej skończyło się faktycznie za przysłowiowe 10 groszy. Jednak gdy ja chcę przystąpić do aukcji to ilość użytkowników również biorąca w niej udział jest znacznie większa. I nie ma na to wpływu pora przystąpienia do gry.

Próbowałam już i w nocy, i rano, i w ciągu dnia. Decydując się na dalszą walkę po jakimś czasie widzę dołączający do aukcji nowy nick, ustawiający automat albo przebijający ręcznie. Moje aukcje kończą się wówczas bolesnym rozczarowaniem, utratą bidów i wygranej, którą ktoś nabył niewielką ilością przebić. Czy trzeba być hieną, żeby wygrywać? Trzeba zachowywać się jak większość obecnych użytkowników? Rzadko zdarza się uczciwy gracz. Z moich obserwacji wynika, że jest to nieopłacalne.

Trzeba chyba być jak sęp i czekać aż na polu walki zostanie jeden gracz z uszczuploną ilością bidów i wówczas atakować dołączając się do walki. Czy faktycznie trzeba być jak wrona wśród innych wron?


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

1 Komentarz

  1. Dodałbym jeszcze “gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta…” co w przypadku licytacji się często sprawdza.

    pozdrawiam 🙂

    Piotr

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.