Blog za10groszy.pl

wtorek, 24 stycznia 2012

O automatach słów kilka


Wpis ten dedykuję wszystkim nowym osobom obserwującym licytacje i czytającym komentarze. Korzystając z niemiłych doświadczeń moich znajomych, dowiedziałam się jak wiele osób nie ma pojęcia o automatach, i o tym jak należy licytować. Nie wiem czy jest to niejasno opisane w pomocy, ale pamiętam, że ja też na początku miałam z tym pewien problem... Wiele osób nie wie, że przebijając się na stronie głównej, nie mają pojęcia ile automatów próbują przebijać. Często a raczej prawie zawsze robią to bezskutecznie, tracąc przy tym bardzo dużą ilość bidów.
Po takich nieudanych próbach zniechęcają się i zmieniają loginy likwidując jedno konto i zakładając drugie, albo też piszą komentarze o hienach, wyjadaczach i o tym, że nie wierzą w wygrane aż wreszcie kończą swoją przygodę z serwisem. Podpowiadam więc nowym osobom, że warto przebijać ręcznie (bo też można wygrać - takie aukcje też się zdążają). Na początku, gdy zaczyna się aukcja najlepiej "kliknąć" na daną rzecz i przejść na stronę, gdzie widzimy czy pojawiają się automaty oraz ile osób ustawiło automat. Widzimy tam też kiedy użytkownik zmienia ustawienia. Oczywiście nigdy nie wiemy ile przebić ustawił przeciwnik, ale jeśli mamy bidy możemy się z nim przebijać jak długo chcemy i nikt nam tu nie każe również ustawiać automatu. Możemy przebijać ręcznie jeśli chcemy, ale będąc na stronie tylko tego jednego przedmiotu robimy to świadomie i nie marnujemy bidów przebijając np. z 3 ustawionymi automatami. Druga rzecz to automaty. Ustawić automat możemy praktycznie zawsze, nawet mając 1 bid (to w przypadku aukcji gdzie jest „przebij x1” ). Oczywiście oznacza to, że przebijemy tylko 1 raz. W ustawieniach jednak pokaże się nam minimalna ilość do ustawienia automatu, zwykle – 45, a przy aukcjach z bidami -15 ( tu musimy mieć min. 6 bidów, żeby włączyć automat ) oraz tzw. szybkie aukcje (tu potrzeba min.9 bidów). Samo ustawienie automatu polega na tym, że za przyłączenie nic nie płacimy, to znaczy żadne bidy nie są pobierane przy zwykłych aukcjach. Bidy znikają z konta dopiero po każdym przebiciu. Przykład - ustawiamy automat na aukcji „PRZEBIJ x3” - wpisujemy liczbę przebić min. 45 i za każdym razem, gdy następuje przebicie znikają nam z konta 3 bidy czyli 45x3=135 bidów. Oczywiście możemy zwiększać ilość przebić w dowolnej chwili, ( na przykład gdy widzimy, że nasz przeciwnik zmienił ustawienia ) a wiemy, że na pewno ustawił automat na min. 45 przebić (może na więcej). Zatem jeśli chcemy dalej grać to i my musimy zwiększyć ustawienia (jeśli mamy bidy). Może się zdarzyć, że ktoś, mimo że zmienił ustawienia, stracił już bidy i jego automat przestaje przebijać i my wygrywamy, ale na to liczyć nie można ponieważ gdy zostajemy sami ktoś nowy może to zauważyć i ustawić automat. I na koniec, gdy mamy mniej niż 135 bidów potrzebnych do ustawienia automatu na te 45 przebić, to też możemy ustawić automat on po prostu przestanie licytować, gdy skończą się bidy i jeśli aukcja toczy się dalej a my w międzyczasie doładujemy konto to ta liczba przebić, która pozostała jest zapamiętana i automat dalej zaczyna licytować. To by było na tyle. Przepraszam jeśli coś jest niezrozumiałe - bardzo się starałam:). Oczywiście odpowiem, jeśli ktoś nowy ma jeszcze inne pytania:). W końcu trzeba sobie pomagać!!!!

5 komentarzy:

 1. przemawiał dziad do obrazu a obraz i tak będzie ręcznie przebijał pięć automatów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo to tez czasami automat - reczny hahahahah

  OdpowiedzUsuń
 3. co się dzieje z idami, jeśli automat wygra aukcje i nie wykorzysta wszystkich ustawionych przebić?

  OdpowiedzUsuń
 4. ale gdzie do cholery ustawia się automat :) a te automaty to kradzież i oszustwo, co by autorka nie pisała, to prawda jest taka, że czuję się oszukana, bo wydałam 30 zł :) tzn dałam im, a oni zarobili na mojej głupocie :/ dałam się nabrać, że na tej aukcji naprawdę się licytuje :/

  OdpowiedzUsuń
 5. automaty psuja cala zabawe.....

  OdpowiedzUsuń