Fortuna kołem się toczy nawet na Święta!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Cieszę, się że obecny rok zbliża się ku końcowi. Życie w tym roku naprawdę dało mi w kość. Ostatnimi czasy z powodu zmartwień nakładających się na siebie miałam częste bóle głowy. Wszechobecny nastrój Świąt dodatkowo mnie denerwował, gdyż wiedziałam, że tegoroczne Święta w mojej rodzinie będą bardzo skromne.

Jeśli chodzi o mnie to obeszłabym się suchym chlebem. Ale całe te przygotowania i otoczka Świąt, które są tuż tuż, są ważne dla moich dzieci.  Wiem jak cieszyło je wspólne pieczenie pierniczków czy kruchych ciastek (których z każdym dniem w puszce jest coraz mniej co zawsze obserwuję z uśmiechem na ustach), lepienie pierogów z kapustą i grzybami, strojenie choinki. Ja jednak cały czas byłam przygnębiona długą listą zakupów świątecznych w porównaniu z zasobnością mojego portfela. Szukałam najtańszych sklepów. O prezentach nie mogło być mowy. Żal mi było strasznie tych moich maluchów, które pisały przecież listy do Mikołaja. Starsze dzieci już nie wierzą w Mikołaja, ale zależy mi na podtrzymaniu tradycji i wiary najmłodszej córki. I naprawdę nie miały wygórowanych prezentów, bo wiedzą, że nie mamy zbyt dużych funduszy. Z pomocą przyszedł serwis za10groszy.

Udało mi się jednego dnia wygrać dwie aukcje z bonami. Od razu mój świat zrobił się kolorowy. Idąc dziś do pracy ma moich ustach gościł uśmiech. Od razu zauważałam wszystkie przejawy Świąt – choinki na balkonach, światełka w oknach, świąteczną muzykę w radiu. Mam tylko nadzieję, że poczta się spisze, ale lista zakupów jest już gotowa i z pewnością teraz dam radę porobić zakupy i nawet prezenty dla dzieciaków się znajdą. Teraz czekam z nadzieją na nadchodzące dni. Oraz na Nowy Rok z głową pełną nadziei, że będzie lepiej. Życzę wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

1 Komentarz

  1. Życzę również miłych Świąt Bożego Narodzenia i samych udanych aukcji w Nowym Roku – sisila

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.