Loginy cz.2

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

W piątek pisałem o klonowaniu loginów. Dzisiaj chciałbym rozwinąć ten temat. Dziękuję również za Wasze komentarzem, które nieraz stanowią dopełnienie moich obserwacji. Powróćmy zatem do klonowania loginów… Jeśli jeden czy dwóch graczy próbuje się podszyć pod gracza o ustalonej renomie, łatwo jest go namierzyć i nie dać się zwieść pozorom. Jest również możliwe byśmy sami stajemy się kopią swojego loginu, takim przypadkiem wydaje mi się być MaRam (którego pozdrawiam serdecznie). Dawno nie grał aż w końcu pojawił się MaRam2 i to z jakim skutkiem!

Też ma już swoje klony. Osobiście nie wyobrażam sobie rozstania ze swoim loginem i gdybym kiedyś musiał zakładać konto od nowa też pomyślałbym o „2” albo podwójnym podkreśleniu. Czy kwestia kopiowania jest uczciwa? Jeśli nie ma zakazu w regulaminie to jak najbardziej! Wszyscy widzimy gracza, który przebija. Można się przyjrzeć i dostrzec różnice. Zablokowanie tworzenia podobnie brzmiących loginów chyba jest nie możliwe, bo jak to zrobić ? Musi być różnica 2, 3 czy 4 znaków: mulfik1983 i rnulfik_1983 różni się trzema ,a Anna i Anka jednym , gdzie w pierwszym przypadku mam pewność że to klon, tak w drugim nie wydaje mi się… Myślę, że bardzo przydatnym rozwiązaniem i pomagającym trochę rozróżnić klony byłoby tworzenie różnych kolorów dla loginu lub różnego koloru liter przypisanych na stałe.

Pierwszy pomysł wydaje mi się być bardziej realistyczny, dlatego podczas rejestracji login przybierałby losowo wybrany kolor, trudno byłoby trafić w ten sam co posiada pierwowzór, a tym samym podobnych loginów o tym samym kolorze byłby znacznie mniej.  Reasumując, stwierdzam że tworzenie kopii loginu jest zasadne, ale tylko przy krótkiej grze. Chcąc pograć trochę dłużej i wyrobić sobie markę, warto stworzyć coś niepowtarzalnego. Sposobem na lepsze rozróżnienie klonów jest wprowadzenie kolorowych loginów. Kolory te byłyby przypisane losowo, co utrudni podszywanie się pod dobrych graczy. Wiem też (bo to czasami widać), że podobne loginy mają gracze powiązaniu z tym kopiowanym, dlatego nie wrzucam wszystkich do jednego worka i nie generalizuje, że każdy podrobiony login to bezczelna chęć podszycia się. Czasami ktoś sam korzysta ze swojej renomy i podpowiada komuś ze znajomych, aby wybrał login, który jest do niego podobny.  Liczę że mój pomysł się spodoba, a serwis pomyśli nad jego wprowadzeniem.


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

4 Komentarze

 1. Och te kopie 🙂 Ja tez uwazam ze każdy powinien wymyslic sobie swój nick i pracowac na swój szacunek. Ja stworzylem sobie swój nick zapozyczajac niektóre człony z innych nickow – to chyba nie klonowanie 🙂 Niestety ostatnio jestem niemiłosiernie klonowany . Czasem daje popalic tym moim klonom ale niestety nie mam zdyt wiele czasu na gre 🙁 pozdrawiam .
  guciomeqabit

  Odpowiedz
 2. Nie do końca pomysł ten jest realny, o ile chodzi o wdrożenie go w życie codzienne..
  Klony klonami, wkońcu się skończą możliwości klonowania i nie będzie już “podobnych, nowych”
  kopi. Serwis ma inne zadania, wątpie by na kolorowanie loginów znalazł by się czas..

  pozdrawiam, wjbleblee

  Odpowiedz
 3. Kiedyś te loginy, o których piszesz coś znaczyły,była zdrowa rywalizacja, a teraz przeistoczyły się w loginy, które bez pardonu wchodzą komuś w licytację. Na tym właśnie polega ta różnica między licytacjami pierwotnymi a teraźniejszymi.

  guś

  Odpowiedz
 4. Klonowanie to nazywając rzecz po imieniu zwykłe cwaniactwo i chęć przechytrzenia szczególnie nowych graczy, to nie jest w porządku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.