Loginy cz.1

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Loginy… ach te loginy. Już bardzo wiele na ich temat zostało napisane, dużo przemyśleń, dużo pretensji, ale chyba jeszcze nikt nie napisał tyle, co ja teraz zamierzam. Temat jest bardzo szeroki i daje duże pole do popisu. Można rozważyć kwestię klonów, przez ich jakość do utrudnienia tworzenia kopii. Na początek skupię się na klonach, których z historii znam bardzo wiele. Jeden z ważniejszych, które pamiętam to „serwis”, który był bardzo dobrym graczem i chyba od niego potworzyły się loginy typu servvis, serwiz i tak dalej. Swego czasu najczęściej kopiowani byli chyba latifi, vendetta, mulf1985 , a to dlatego że byli to wyjadacze na pakietach BIDowych.

Był też Miras1952, którego skopiował Miraz1952 i gra do dzisiaj na tym klonie. Tych kopii było bardzo dużo i nie czas, aby je teraz przytaczać. Pytanie o to czy dobre jest tworzenie podobnie brzmiącego loginu jest pewnie zasadne. Moim zdaniem odpowiedzi są dwie: zależy do czego on ma służyć. Jeśli do dłuższej gry i stworzenia mocnego gracza to warto pomyśleć o oryginalności, by być wyróżnianym i rozpoznawalnym. Jeśli ktoś jednak chce wygrać na przykład tylko 5 aukcji typu bony, to z podobnie brzmiącym loginem ma duże szanse tym bardziej jeśli takich kopii jest wiele. Myślę, że nawet doświadczeni już się gubią i nie wiadomo czy to jakiś kolejny nowy gracz czy już trochę pograł na tej kopii i trochę BIDów ma. Za najlepszy przykład chyba posłuży mi wjbleble, którego „najgrubsze” kopie to wjbleeble i wjbleblee – znany lepiej jako Grzegorz typ niepokorny. Ci dwaj gracze są już tu bardzo długo, nie jedno już wygrali i nie raz dawali komuś popalić. Obecnie kopii pierwowzoru jest już tak dużo że trudno je zliczyć , a widać je codziennie na pakietach czy bonach w wersji stop automat. Wniosek z tego wszystkiego jest taki, że im więcej kopii tym lepiej dla tych, którzy dany login próbują sklonować.


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

4 Komentarze

 1. Weź pod uwagę, że niektórzy sami siebie klonują. Mogą w ten sposób grać bez przerwy, nawet jeśli mają blokady ilościowe.

  Odpowiedz
 2. Święta racja..
  Można by ustawki robić na rodziny klonów….

  Odpowiedz
 3. Bardzo dziękuję ,że ktoś przytoczył mój login ,ale ja nie miałem zbyt dużo kopii…tylko jedną ,a to dlatego ,że jest raczej trudno wymyślić coć podobnego co umożliwiało by mylenie z pierwowzorem…od razu widać kto jest kto…osobiście zawsze staram się kopie innych przetrzepać ,bo nie cierpie wszelakich podróbek,a najbardziej moich ulubionych graczy…mulf1985,mulfik1983,vendetta itd.

  Pzdr
  latifi

  Odpowiedz
 4. Dzięki latifi 😀 kochamy ciebie za to 😛

  pozdrawiamy mulfy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.