Udogodnienia dla graczy

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Analizując przebieg i czas trwania aukcji, wpadłem na dwa pomysły. Mając możliwość przedstawienia swoich propozycji, postanowiłem zapytać Was na blogu o zdanie. Od momentu wprowadzenia aukcji 24 h można mieć czasami wrażenie, że pewni gracze w ogóle nie śpią, tylko siedzą bez przerwy przed monitorem i śledzą przebieg aukcji, w których biorą udział. Moim zdaniem nie jest to możliwe i pewnie większość z tych graczy, których automaty przebijają całą noc, ustawili sobie taką ilość przebić by mogli spokojnie się wyspać a bladym świtem znów zasiąść przed komputerem i nadal kontrolować przebieg aukcji.

Rozmyślając nad tym problemem, szukałem odpowiedzi na pytanie: jak śledzić aukcje, nie siedząc przed komputerem? Telefony komórkowe są dziś wyposażone w odpowiednie narzędzia by można było kontynuować grę po wyłączeniu komputera jednak nie każdy z nas może sobie pozwolić by telefon był cały czas w połączeniu z siecią. Zupełnie przypadkiem, przeglądając kategorie a konkretnie sprawdzając czy pojawiły się jakieś nowe przedmioty zwróciłem uwagę na SMS–owe powiadomienie o rozpoczęciu aukcji. Od razu wpadłem na pomysł by wykorzystać SMS–y również do powiadomienia o zakończeniu licytacji. Można umożliwić zainteresowanym graczom wprowadzenie numeru telefonu, na który wysyłany będzie SMS z informacją o zwycięzcy. Wtedy będzie można spokojnie pospać a tuż po przebudzeniu dowiemy się czy aukcja jeszcze trwa. Nawet gdy musimy wyjść z domu, taka informacja byłaby sygnałem, że nie musimy się spieszyć lub też brak SMS–a powodowałby szybszy powrót do domu. Myślę, że skoro można zamówić SMS -a informującego o rozpoczęciu aukcji to nie będzie też problemem wprowadzenie możliwości informowania o jej zakończeniu. Drugie udogodnienie, które przyszło mi do głowy to coś nowego. Coś, co będzie przydatne każdemu graczowi a zarazem będzie innowacyjne.

Serwis mógłby wprowadzić jako przedmiot aukcji zwiększanie limitów na przedmioty i pakiety. Oczywiście taki zwiększony limit do 6 aukcji obowiązywałby przez jakiś okres np. 30 dni, a na pakiet zwiększenie do 2 wygranych przez 24 godziny. Można też pomyśleć nad druga wersją, która nazwałem ”-1” czyli najprościej mówiąc zdjęcie jednej aukcji z limitu. W tym drugim przypadku już nie trzeba by stosować okresu w jaki można to wykorzystać, bo po prostu limit zmniejszałby się z 5/5 na 4/5 i w przypadku pakietów z 1/1 na 0/1. Myślę że ta druga opcja „-1” będzie łatwiejsza do wprowadzenia, bo w pierwszym przypadku trzeba by dodatkowo ustawiać czas ważności dodatkowego limitu. Ciekawy jestem czy coś takiego cieszyłoby się Waszym zainteresowaniem drodzy gracze? W pierwszym przypadku to nieobowiązkowa informacja o przebiegu aukcji, którą serwis mógłby udostępnić. Podejrzewam, że wielu z Was chętnie wylicytowałoby sobie drugi pakiet lub też zagrałoby o jakiś przedmiot tym bardziej jeśli macie kilkanaście dni do zmniejszenia limitu. Liczę również na odpowiedz z serwisu: czy weźmiecie ten temat pod obrady na zebraniu czy nie ma szans na coś takiego?

Nałogowiec


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

3 Komentarze

 1. SMS o zakończeniu aukcji może być, ale aukcje “-1” byłyby jedynie udogodnieniem dla tych zasobnych w bidy. osobiście wolałbym ograniczać konkurencję – to nic, że przy okazji także siebie. limit 5 przedmiotów jest bardzo dobrze wypośrodkowanym rozwiązaniem. poza limitem są z resztą aukcje profit, więc są one rozwiązaniem dla nienasyconych wygrywaniem.
  ogólnie popieram udogodnienia, które nie wpłyną niekorzystnie na innych, a “-1” może tak właśnie wpłynąć. jako dobry przykład można wskazać obniżenie minimalnej liczby przebić automatu na aukcjach bidów z 45 do 15, które miało miejsce już dawno (może Cię jeszcze nie było na za10groszy). w ankiecie większość osób opowiedziała się za zmniejszeniem, bo spodziewała się, że będzie łatwiej upolować pakiet (mniejszym nakładem bidów), a sytuacja była zupełnie odwrotna, bo ustawienie automatu stało się mniej ryzykowne (mniejsza strata w wyniku niepowodzenia)
  ten przykład pokazuje, że wprowadzenie zmian może spowodować powstanie bałaganu, a udogodnienie w zamyśle może w praktyce okazać się utrudnieniem.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Tutaj żadne udogodnienia nie pomogą, liczba pakietów większa niż 1 już była. Najrozsądniejszym wyjściem byłoby zwiększenie liczby pakietów:
  1) 100 bidowych do 4
  2) 300 bidowych do 3
  3) 500 bidowych do 2
  oraz zlikwidowanie możliwości wchodzenia hien w trakcie licytacji.
  guś

  Odpowiedz
 3. “może Cię jeszcze nie było na za10groszy” głosowałem aby zmiana była na 60 przebic jako jedna z 2 osób, bo przewidziałem co sie stanie 😛

  Nałogowiec

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.