Fortuna kołem się toczy

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

“Fortuna kołem się toczy”
– Poznałam znaczenie tych słów,
Gdy wiatr raz w plecy raz w oczy,
Raz zapach porażki, raz bzów.
Kto myśli że farciarz, jest w błędzie,
Nikt nie wie co niesie mu los.
Zwyciężać zawsze nie będziesz!!!
Choć dzisiaj pełny masz trzos.

 

Tak sobie myślę, że wielu z nas się już przekonało o słuszności tych słów. Takie strony jak ta pokazują nasze prawdziwe oblicze, to jacy naprawdę jesteśmy. Na co dzień spokojni, sumienni pracownicy, przykładni rodzice, uczciwi ludzie brzydzący się chamstwem i pazernością. A tu, kryjąc się pod swoimi nickami – anonimowi, stajemy się pozbawionymi skrupułów graczami. Tak wiem, to jest biznes, ale czy tak musi być? Nie mówię tutaj o tym abyśmy sobie nawzajem oddawali wygraną, chodzi mi tylko o to żeby pozbyć się chamstwa. Chamstwem nazwę wchodzenie do licytacji, gdy grający wtopili już po kilka albo kilkanaście tysięcy bidów, jest przecież wiele licytacji, dlaczego nie zaczekać, aż zacznie się nowa aukcja z interesującym nas przedmiotem? Mieć farta fajna rzecz – ale czy to musi odbywać się kosztem innych? Pozwólcie dokończyć tym, co zaczęli od początku, nie pakujcie się ze swoimi worami, gdy zapasy licytujących się już kończą. Określenie hiena jest obraźliwa dla hien, ponieważ zwierzęta te zachowują się tak aby przeżyć, a nie aby powiększyć swój majątek. Mamy błędny wizerunek hieny, uważamy że jest to bezwzględny, agresywny padlinożerca o upiornym śmiechu i karykaturalnym wyglądzie – tak wygląda przeciętna wiedza o hienie.

Tymczasem nie ma jednak bardziej krwiożerczego i bezwzględnego zwierzęcia od człowieka. To jest straszne, że my, naczelni, jesteśmy najgorszym gatunkiem, jaki kiedykolwiek istniał. Zmieńmy to, zacznijmy od drobiazgów, sprawmy aby powiedzenie ‘BYĆ CZŁOWIEKIEM – TO BRZMI DUMNIE” nabrało sensu. Traktujmy licytacje jako dobrą zabawę, odskocznię od codzienności, a nie jak żerowisko. Na pewno wielu z was się oburzy, pomyśli że opowiadam brednie, ale życie bywa przekorne i prędzej czy później sami się przekonacie, co w życiu jest naprawdę ważne. Mam nadzieję że to nie będzie was bardzo bolało.


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

4 Komentarze

 1. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Dodam jeszcze od siebie, że także ręczne przebijanie, “dawanie prezentu”, kiedy jeszcze licytujemy albo wręcz użycie tekstu “Nie dajcie mu wygrać!” lub “Mam już dość. Czy ktoś mi pomoże?” dla zwabienia hien, uważam za chamskie, z wyjątkiem sytuacji gdy odpadamy, a wygrać ma taka właśnie hiena. Wtedy wszystkie chwyty są dozwolone.

  Pozdrawiam
  Andrzej

  Odpowiedz
 2. Jakiś czas temu też o tym pisałem, wiedząc, że to na wiele się nie zda, bo dla wielu ludzi zasady moralne, to patos i demagogia. Tak właśnie ktoś określił moją wypowiedź.
  Pozdrawiam, choć nie wiem kogo 😉
  yager

  Odpowiedz
 3. Zasady fair play przeszły do lamusa, wraz z częścią grupy starych wyjadaczy którzy odeszli w siną dal, wraz z zasadami dobrego wychowania, pozostali jeszcze ci którzy resztką sił bronia honoru, ale i ja ostatnio myśle o tym żeby zawiązać po cichu sojusz ze starymi i przepędzać tych padlinożerców , zwalczac tą samą bronią którą oni wojują, i od której zginą i wykańczać po kolei aż nauczą się dobrych manier, bo rzeczywiście tam gdzie dwóch się bije tam zazwyczaj piąty lub szósty korzysta,
  pozdrawiam stara ale jara …

  Odpowiedz
 4. Pozdrawiam starą ale jarą fajny komentarz podoba mi się
  pozdrawiam
  nauczycielka tańca

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.