Pamiętajmy o dzieciach

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Witam serdecznie. Na początku pozdrawiam wszystkich i przesyłam ciepłe pozdrowienia, bo coś chłodno się zrobiło za oknem. Postanowiłam napisać, bo mi się trochę nudzi, a licytować nie mogę, gdyż limit osiągniętych i wygranych aukcji na ten miesiąc wyczerpany 🙁 No cóż, ale ja nie o tym chciałam. Piszę do wszystkich rodziców, którzy mają dzieci, a szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym, aby zapisywali swoje dzieci na zajęcia taneczne, taneczno-ruchowe czy gimnastyczne. A teraz napiszę, dlaczego.

Otóż wszelkiego rodzaju zajęcia i zabawy ruchowo-taneczne oraz taniec w rytm muzyki sprzyjają rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej u dzieci w każdym wieku. Tego właśnie im potrzeba, kiedy intensywnie zaczynają rosnąc, a poziom energii i zadziwiające tempo regeneracji sił każą być czymś zajętym.

Niezaspokojenie potrzeb ruchu u dzieci w każdym wieku, a szczególnie małych, może doprowadzić do powstania niepożądanych zaburzeń emocjonalnych w sferze osobowości. Aby do tego nie dopuścić, należy stosować zabawy, ćwiczenia które miałyby wartość profilaktyczną i terapeutyczną w zakresie integracji ciała, umysłu i emocji. Atmosfera swobody i ni wymuszonej dyscypliny podczas tańca, ruchu, gimnastyki, sprzyja odprężeniu psychicznemu, likwiduje frustrację, a także umożliwia pełne przeżycie radości, zadowolenia, satysfakcji z własnej aktywności. Dzieci wyzbywają się kompleksów, zahamowań, otwierają na świat, są spontaniczne i odnajdują swoje miejsce, chociażby w grupie rówieśniczej. Taniec, gimnastyka i ruch kształtują dodatnie cechy charakteru, takie jak: cierpliwość, wytrwałość, odwaga, odporność na trud i zmęczenie.

Taniec i muzyka rozwijają pamięć, myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Taniec kształtuje precyzję ruchów oraz doskonali koordynację, a ruchom dziecka nadaje lekkości, sprężystości, gibkości, płynności i skoczności.

Pozytywnym zmianom ulega postawa ciała dziecka, gdyż dbając o estetykę i elegancję ruchów, wymaga się od niego prostych pleców ściągnięcia łopatek i podniesienia głowy. Gimnastyka, ruch i taniec zapobiegają wadom postawy oraz mają pozytywny wpływ na ich korygowanie. Taniec to także pewien styl bycia – sposób zachowania się, to zasady grzecznościowe, np. że nie wypada trzymać rąk w kieszeni, trzeba umieć pięknie się ukłonić, grzecznie podziękować. Także nie pozwólcie na to, by Wasze dzieci od rana do wieczora grały w gierki oglądały bajki czy siedziały przy komputerze… Wystarczy, że Wy siedzicie od rana do wieczora i licytujecie, a może lepiej byłoby ruszyć tyłki iść do lasu, na spacer, pobiegać trochę. Nieważne, że na dworze zimno, hartujmy nasze pociechy od małego… No a Wy też idźcie potańczyć gdzieś, taniec uwalnia od złych emocji, a czasami będąc tu one aż buzują w nas, gdy wkracza do akcji po pewnym czasie jakaś… Pozdrawiam wszystkie mamy, babcie, tatusiów, dziadków, ciocie i wujków, a dla maluszków przesyłam buziaka (co byśmy poczęli bez naszych maleństw, dla kogo byśmy walczyli na tych licytacjach:-)

anapol (ciocia klocia)


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

19 Komentarze

 1. heee dobre dobre.. ^^
  Studiujesz pedagogikę,że się tak zapytam.?:p
  ciocia klocia ;d
  Pozdro wjbleblee

  Odpowiedz
 2. O!… jaka mała ,fajna Anapol na zdjęciu…żartowałem…oj chyba ten wpis się także nie spodoba marudom z forum :-))….

  Pzdr
  latifi

  Odpowiedz
 3. Popieram w całej rozciągłości, do tej pory taniec pozostał w nogach a gdy muzyka gra nogi same rwą się do tańca a już o wyczynowego jego uprawiania minęło sporo czasu.
  pozdrawiam
  arturroce

  Odpowiedz
 4. liczę się z tym że że komentarze mogą być różne,ale z obserwacji wiem jak to wygląda z domu do auta do przedszkola,z przedszkola do auta do domu i bajeczki dla spokoju a tak poczytaj mi mamo lub tato to gdzie?…do sklepu w samochód i dalej na zakupki a potem do auta i do domu.a gdzie spacerki nawet teraz.i dziwimy się że nasze dziecko wyszło na dwór i o qrcze chore albo ma krzywoślaz kolan a no ma bo siedzi nimi na dywanie trzymając je do środka zamiast po turecku dużo bym mogła pisać na ten temat ale jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem bo wiem że sporo tu rodziców maluszków
  pozdrawiam
  anapol(bo do tanga trzeba dwojga 🙂

  Odpowiedz
 5. do pierwszego komentarza nie jestem instruktorem tańca dla najmłodszego pokolenia czyli dzieci w wieku od 2 lat bo takowych też mam wcale nie mało do lat 6 🙂
  anapol

  Odpowiedz
 6. Ave
  Jako zgryźliwy tetryk chciałbym coś po marudzić, ale w duszy coś…, jeden z ładniejszych wpisów. A nie tylko hieny, jak by tu coś za darmochę wytargać, ja bym chciał by na aukcjach były złote rybki, i.t.d., i.t.p. i pewnie c.d.n. Brawo Anpol(wujek tetryk). Pozdrawiam zacne grono. serwis(R)

  Odpowiedz
 7. Słusznie, że należy pamiętać o dzieciach. Podejrzewam, iż wielu z nas o nich pamięta lcytując różne przedmioty sczególnie dla tych najmniejszych milusińskich. Wczoraj zaczęłam licytację bujaczka dla swojej pociechy i byłoby fajnie, osoba ze mną licytująca zrezygnowała z dalszej licytacji jednak zaczęła przebijać pojedyńczo i zjawiła się hiena mająca nik z 4 liter oddzielonych podkreślnikami przy wysokiej cenie bo o ile pamiętam 15 zł z groszami. Niestety nie wygrałam tego bujaczka, bo straciłam już ponad 2,5tys bidów. Chciałam w tym miejscu powiedzieć tej HIENIE, że nie żłowałabym tej utraty, gdyby ta osoba licytowała od początku, a tak to tylko jeden komentarz – człowiek bez wstydu i honoru czyli duża HIENA. Pomimo, iż_serwis starał się ukrucić zapędy tej hieny , któremu dziękuję za próbę dobicia tej hieny, nie udało mu się to, ale satysfakcja mała, iż stracił łącznie cenowo dwa takie bujaczki.
  Dlatego uważam, iż kilkakrotne sugestie do serwisu wyrażane przez blogowiczów ograniczenia możliwości włażenia hien w licytację są jak najbardziej słuszne.
  pozdrawiam
  gusiaczek81
  26.10.

  Odpowiedz
 8. Arturroce o jakim wyczynowym tańcu mówisz.? Tańczyłeś break dance.? ;Pp

  Odpowiedz
 9. Turniejowy towarzyski czyli coś jak program taniec z gwiazdami tylko bez elementów show. Czasem kiedys pokazywali relacje z Mistrzostw Polski w relacji pani Pawlovic czy pana Galińskiego. W owym czasie były to pary z Olsztyna i była to potęga. tam zawsze byli mistrzowie.
  pozdr arturroce

  Odpowiedz
 10. nie arturroce tak jak ja kiedyś nooo ale dawno tańczył towarzyski ale to były czasy hmmmm
  a do gqusiaczek81 niestety niektórzy nie mają chyba mózgu tylko sieczkę skoro postępują w taki sposób jak mówisz i mam gdzieś czy ktoś mnie polubi czy nie dla mnie dzieci są najważniejsze na świecie i tyle może z racji sytuacji życiowej nie wiem
  pozdrawiam
  anapol

  Odpowiedz
 11. a co do przebijania ręcznego opamiętajcie się skoro ktoś walczył z Wami od początku to dajcie wygrać przegrajcie z honorem bo takie właśnie klikanie powoduje to że dołączy się za chwilę ktoś a to nie jest w porządku wiem że jesteśmy wściekli itp ale czasami przegrać też trzeba umieć niestety
  anapol

  Odpowiedz
 12. qrcze szkoda że niektóre osoby nie wypowiadają się już na blogu smutno i nudno bez nich
  pozdrawiam
  ciocia klocia

  Odpowiedz
 13. ciocia klocia to własnie niektóre kommentarze graczy wywołały to że mi na przykład się juz niechce pisac na blogu

  pozdro mulf1985

  Odpowiedz
 14. Niestety moderatorzy serwisu mają w tym swój udział, co by im szkodziło puszczać wszystko oczywiście bez jakis wulgaryzmów

  pozdr
  arturroce

  Odpowiedz
 15. ..nie sposób się tu nie wypowiedzieć..ech- anapol- świetna notka..:)
  ..mam nadzieję, że i mój mały Kleszcz będzie tańcował jak ta lala..na razie gdy tylko zagra muzyka..to łapkami i nóżkami wywija jak szalony..oby mu tylko nie przeszło..
  ..a co do pisania na blogu..to fakt..coraz Nas mniej..niestety gdy czyta się niektóre komentarze..tak jak napisała mulf1985-pisać się odechciewa..
  Pozdr dla prawdziwych..Wy wiecie, którzy to
  -vendetta

  Odpowiedz
 16. arturroce dobry jesteś, niezłe osiągnięcie, za co gratuluje Ci bardzo serdecznie.!
  Ja tańczyłem break dance przez 2,5 roku 😉
  Myśląć o tancerzach tego stylu myślisz, że byłem do niczego.? Osobiście jestem z siebie zadowolony, bo zaczołęm w wieku 16 lat, gdy moja masa ciała wynosiła ok 50 kg, byłem stosunkowo lekki, bardzo wysportowany i silny.
  To czym się mogę pochwalić to uliczne battle w Sosnowcu na centrum oraz występy na różnego rodzaju festynach osiedlowych i najważniejszy powód do dumy nawiązujący do tematu anapola występ w domu samotnej matki i dziecka w Klimontowie. Wyobrażacie sobie ile te dzieciaczki i malutkie i małe oraz te duże miały uciechy patrząc na kolegów trochę starszych kręcących się na głowie, podskakujących na ręce etc.. Największą uciechę miały właśnie z powerów, czyli elementów nieco szybszych i bardziej spektakularnych.;)
  Pokaz skończył się złamaniem żebra.:( Jednak to nie było ważne, ponieważ energia jaką dostałem o publiczności była niesamowita i towarzyszący ból złamanego żebra nie robił na mnie wrażenia. 😉
  Sięęęęęęęęę rozpisałęm., heee, ale wracając do komentarzy:
  gusiaczek81 od początku do końca oglądałem Twoje poczynania i byłem święcie przekonany, iż wygrasz. Masz racje zachowanie gracza o nicku w_e_r_e było wręcz karygodne.! Graczetego typu myślą sobie, że skoro wejdzie na beszczela na 3, czy też 4 gracza przy kwocie 15 zł i wygranie danego przedmiotu jest uzasadnione i ma prawo być zadowolonym.! Jak napisała gusiaczek81 straciła ponad 2,5 tys bidów zaczynając od początku, także ludzie pamiętajcie o nie wtranżalaniu się w trwającą aukcje w momencie osięgnięcia tak wysokiej kwoty i z aktu desperacji nie róbcie zadymy pod publikę podbijając recznie, tylko odpuście sobie i puście komuś już tą aukcje. Bądz bliski dla bliskich.!!!!!!
  Anapol I love U ;*** ;d

  Odpowiedz
 17. Ale fajnie
  tylu facetów na blogu mnie kocha chociaż niektórzy nienawidzą tylko dlatego że jestem szczera no ale jest suuuper
  pzdr
  anapol

  Odpowiedz
 18. A któż to mnie tak kocha podpisz się
  anapol

  Odpowiedz
 19. Do gusiaczek81
  nick który wymieniłaś to nawet o pakiety 300 bidowe gra na hienę i wkracza przy kwocie 3 zł
  ktoś powinien sprowadzić ją na ziemię tępić pijawki o pakiety!!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.