Kilka uwag do “nowych”.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Witam, mam kilka uwag do nowych graczy, których ostatnio coraz więcej jest w serwisie. Ja licytuję już od połowy 2009 roku, także nie jestem już taki młody;) Choć miałem dłuższa przerwę to wróciłem do gry, trochę pozmieniały się zasady, a pamiętam jeszcze czasy kilku pakietów dziennie i przebić tylko za jednego bida…

Do rzeczy: są gracze, którzy nie odpuszczają i najgorzej jest jak taki “nowy” chce powalczyć, moja rada to nie walczyć z kimś takim, bo jesteście stratni oboje – “nowy”, bo dużo wydał i nie wygrał, a “stary”, bo choć wygrał to wydał dużo i przepłacił. Trochę cierpliwości, obserwacji i będzie dobrze 🙂 Oczywiście ważne jest też zrobienie dobrego wrażenia na początek, ale też w granicach rozsądku, bo mnie na przykład śmieszy, jak widzę zwycięzcę, który wydał 4000 na pakiet 1200 i nie robi to na mnie wrażenia, tylko wzbudza żal.

Trochę cierpliwości, obserwacji i będzie dobrze 🙂 Oczywiście ważne jest też zrobienie dobrego wrażenia na początek, ale też w granicach rozsądku.

Rację ma Rumcajs, że obserwacje pomagają, przede wszystkim patrzcie, ile osób przebija w ostatniej sekundzie, notujcie kto ustawia automaty, a kto nie, no i czy zbliżające się aukcje mają już pierwsze przebicia, bo jeśli do końca zostało 10-20 minut i jest nadal 0 groszy, to oznacza że jest mało osób zalogowanych. Mam nadzieje, że trochę wam to pomoże i będziecie więcej wygrywać, mniej tracąc.

Chciałbym jeszcze trochę obalić teorię “psa ogrodnika”, bo nie zawsze przebijający ręcznie liczy na to, że się ktoś dosiądzie z drugim automatem, osobiście wygrałem już tak chyba 3 aukcje z pakietami (dwa razy na początku, a raz po długim boju automatem). Inna sprawa jest też, gdy liczę na to, żeby się ktoś dosiadł, ale tylko wtedy, gdy pojawia się tzw “hiena” – było już trochę bidów w aukcji, zostałem sam i się taki dosiadł na “sępa”, musiałem już kończyć i przebiłem kilka razy ręcznie, na szczęście dosiadły się dwie osoby, byłem zadowolony, bo długo licytował i nie wygrał 🙂 Osobiście nigdy się nie dosiadam na gapę, tym bardziej jak widzę blogowiczów: big_bid’a , vendettę z mężem 🙂 czy latifi… (a propos latifi: niezły tekst o tym żeby licytować wieczorem, a Ty spokojnie co rano wygrywasz pierwszą aukcję :)) Choć wieczorem dużo osób już jest wyeliminowanych z gry to jednak trochę zostaje tych, co mają nóż na gardle, bo do 24:00 mniej czasu, a aukcji wygranej nie ma 🙂

Jeśli przyjdzie mi coś ciekawego to jeszcze napiszę z głupoty coś mądrego 😉

pozdrawiam Bartek


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

10 Komentarze

 1. Słuchaj dla mnie możesz licytować i rano,chętnie z Tobą powalczę.Tekst był przeznaczony dla nowych i tych co stracili…poza tym jak zauważyłeś(chociaż widzę ,że niby obserwujesz ,a przypinasz mi łatkę ,że niby napisałem to aby mieć łatwiej w licytowaniu rano…to z Ciebie obserwator jak z “koziej d… trąba”).Aukcje od tej pory z bidami się już zmieniły, ale dalej twierdzę ,że lepiej poobserwować i wybrać dogodny moment,a jest ich kilka i wtedy wejść do licytacji…ja niestety jestem niecierpliwy :-).

  latifi

  Odpowiedz
 2. Dziękuję za cenne wskazówki.
  pozdrawiam: Nowy

  Odpowiedz
 3. Podpisał byś się może swoim loginem…a tak wiem nie masz odwagi…i tak Ci zostanie do końca życia 🙂

  Pozdrawiam
  latifi

  Odpowiedz
 4. WITAM NIESTETY NIE MA REGÓLY CZY TO RANO CZY WIECZOREM CZY W POŁUDNIE TO JEST PO PROSTU SZCZĘŚCIE I ILOŚĆ GRACZY W DANYM MOMENCIE WYCHODZI NA TO ŻE JA NIE NIE MAM SZCZĘŚCIA O ŻADNEJ PORZE DNIA A SĘPÓW O TO NIE MAŁO MOŻNA BY ARTYKUŁ NAPISAĆ
  POZDRAWIAM :-))

  Odpowiedz
 5. a ja jestem nowa i może to ze wzgledu na pore ale nie do końca rozumiem zasady…(ale jestem matka karmiąca więc nie śpie) może ktoś mi wyjaśni na czym to tak naprawde polega… ok jest cena towaru liczmy 1000zł tak, wygrywa kwota 30zł , i jest cos takiego jeszcze jak koszt BIDów liczmy 50 zł… czyli ja za wygraną aukcje mam zapłacić 30zł (bo taka byla kwota wygrania)?? czy te 1000zł pomniejszone o te 50 i 30 zł czyli 920 zł???

  Odpowiedz
 6. latifi, nie uważam ,żebym jakikolwiek tekst,artykuł, czy wpis musiał podpisać loginem, bo to się podpisuje imieniem lub tez nazwiskiem, Ty tez mógłbyś się tak podpisać, no chyba że brak Ci … ;))
  Wracając do Twojego wpisu, to tylko stwierdziłem fakt który popełniłeś, nie przypinam Ci łatki,bo to Twoje bidy,a za brak cierpliwości się płaci :))
  Bartek T.

  Odpowiedz
 7. Panie Bartku T. …podpisać się imieniem i nazwiskiem to ja mogę na czeku za 100.000 tyś. ,a tu większą odwagą jest podpisać się loginem…ale jak widać tej Ci brakuje…a twój wcześniejszy tekst z podśmiewaniem zrozumiałem tak,że napisałem aby nie licytować rano(w tamtym akurat okresie)abym ja mógł to szybciej wygrać(zdaje się taki był twój przekaz)i tu się mylisz.
  Chciałbym zapytać vendetty lub mulfa1985 czy powinno podpisywać się loginem czy też imieniem i nazwiskiem,bo taki podpis Bartek T. to kojarzy mi się z…oskarżony Mirosław S. został skazany na 5 lat za……Sorki ale tak to odbieram.
  Pozdrawiam
  latifi

  Odpowiedz
 8. Bardzo cieszy mnie ożywiona dyskusja. Muszę stanąć w obronie Pana Bartka T. Podpisał się pełnym nazwiskiem, ale zgodnie z obowiązującymi u nas zasadami dokonaliśmy drobnej moderacji.
  Blogerzy wszystkich krajów łączcie się:-)
  Pozdrawiam serdecznie w imieniu zespołu za10groszy.pl
  P.S. Uff, jak gorąco, puff jak gorąco…Byle do wiosny, a raczej byle do najbliższego jeziora 🙂

  Odpowiedz
 9. Ja kiedyś ( chyba ok 3 miesiace temu ) wylicytowalem laptopa toshiba 19 cali za 72zl,80gr oplaca sie lisytujcie za takie pieniadze sie oplaca ..:}

  Odpowiedz
 10. Eeeee….wow!A gdzie odpowiedz na moje pytanie drogi panie/ni z serwisu,która zadałem już jakiś czas temu?Jakie kryteria przyjmujecie w pokazywaniu wygranych aukcji?…po znajomości,chybił-trafił,czy jak Wam się podoba.Pokazujecie aukcje gdzie ktoś przepłacił za laptopa ponad 3000 tyś.,a nie pokazujecie aukcji np. gdy ktoś przepłacił za telefon jedyne 700 zł.,albo wcale nie przepłacił ,ale coś było z nią NIE TAK!!!.Pan Bartek sam się obroni ,jeśli przekażecie jego komentarz.Chciałbym tylko przypomniec ,że licytują osoby ,które maja jakieś loginy,czyli licytują loginy,a nie nazwiska i imiona.Z całym szacunkiem nie interesuje mnie ,czy ktoś nazywa się Franek,Zenek,Kowalski,Pipek ,albo jeszcze inaczej…bo to nic mi nie mówi.Zresztą można poda inne imię i nazwisko…i co mi po tym.

  Pozdrawiam
  latifi

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.