Moje 10 groszy do licytacji

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Jestem tu od paru dobrych dni i czasem licytuję, z różnym skutkiem. W sumie na minus, choć parę razy udało mi się wygrać, ale nigdy w automacie. Ale nie o tym chciałem pisać.

Przyglądam się co po niektórym licytacjom o bidy, zwłaszcza „z ręki”. Licytują, licytują, żaden nie odpuszcza, dochodzą do jakiegoś poziomu, a wtedy ktoś wpakowuje się z automatem i ich załatwia, chyba że idą dalej – z różnym skutkiem, zależy na kogo trafi. I po co tracenie bidów nadaremnie, a tamten ma ubaw, bo ich załatwił. A nie lepiej włączyć automat wcześniej i albo licytować dalej albo odpuścić, to już zależy od gracza.

Zapalczywość niektórych mnie poraża, być może to ‘stare wygi’ z ogromnym zapasem bidów do walki. A o ‘hienach’ polujących i żerujących na innych to szkoda pisać, ale ponoć wszystkie chwyty dozwolone i cel uświęca środki. A gdzie dobre wychowanie – chyba w lesie zostało.

Pozdrawiam zdrowo grających.

Anonimowy – Zdrowo grający


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

1 Komentarz

 1. Witaj Zdrowo grający.
  Jeśli się nie mylę, to Twoja wypowiedź zdradza, że jesteś nowym użytkownikiem. Ludzie licytują “z ręki” bo mają nadzieję, że być może nikt na tej konkretnej aukcji nie ustawił automatu. Jeśli tak rzeczywiście się zdarzy, to wygrywa ten ostatni przebijający “z ręki”. Dlatego, jak piszesz – “nikt nie odpuszcza”.
  Natomiast sformułowanie, że niby ktoś “wpakowuje się” z automatem, jest nadużyciem (pewnie niecelowym), bo po pierwsze – skąd wiesz, że to nie inni się wpakowali temu, kto dużo wcześniej ustawił automat, a po drugie – sformułowanie “tamten (ten, co ustawił automat)ma ubaw, bo ich załatwił”, też nie jest najzręczniejsze, bo zakłada pewną złośliwość ze strony wygrywającego. A przecież wcale tak być nie musi. Poza tym, jeśli już tak się upierasz, że ktoś kogoś próbuje załatwić, to po prostu sam ustaw automat i zobacz, jakie to fajne… Pamiętaj tylko, że za każdym pakietem bidów na 98% kryje się jakiś “stary wyga”. Pozwól, że zasad dobrego wychowania nie skomentuję, gdyż jak zaznaczyłem na wstępie, prawdopodobnie jesteś “nowy”.
  Życzę powodzenia w aukcjach.

  big_bid

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.