Oculum pro oculo,dentem pro dente

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someone

Po dłuższej przerwie, po przeczytaniu bloga (wpisów i komentarzy), postanowiłem nie komentować komentarzy komentarzem w komentarzach, tylko napisać znowu, bo lubię.

Niestety nie mogłem wcześniej, gdyż czasami muszę napisać parę słów do plotkarskiej gazety pt.”Tosia radzi”, no ale diablik niejedno ma imię.

Faktem jest, że za każdy opublikowany wpis dostaje się bidziki, ale wpis napisać każdy może, jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzej. Ja to robię trochę dla przyjemności.

Blog się ostatnio trochę ożywił, ale zazwyczaj pojawiają się na nim te same “nickusie”, najwięcej to anonimy, no i tutaj odpowiedź dla big_bid’a – dużą sympatią darzę loginy, które pojawiają się na blogu jako podpisy i ich aukcje najczęściej oglądam, jak mi na to czas albo sta*… sorry, wróć! … żona pozwoli i odczepi się od kompa, i dlatego śpiewamy “czy ktoś widział big_bid’a”, bo jego aukcje zazwyczaj się szybko kończą, szczególnie te o pakiety. No, z walką o tę myszę to przesada. No i tu ukłon do serwisu, z tym czatem to wam wyszło, przynajmniej nie ma czasu na obgryzanie paznokci, bo pisać trzeba, haha.

Wracając do starej*, bid-ulka tak się rozochociła jedną wygraną, że szybko połknęła bakcyla i niestety lekka ręką oddała to, co wygrała, słów których użyła pod adresem loginów, z którymi przegrała (w nierównej walce), nie przytoczę, bo nie wypada, mnie na usta cisną się dwa słowa pod ich adresem: “gratuluję wygranej”, jakakolwiek by nie była. No ale w tym momencie wyzwolono w niej chęć grania na hienę. Tylko jak wszyscy zaczną tak grać, to kto będzie aukcje zaczynać???

Przegrać z klasą – z kim?… Z kimś, kto patrzy, jak inny wywala setki albo i tysiące bidów i na koniec wbija mu swój pakiet bidów w plecy?

Wracając do bloga, chciałbym zahaczyć o anonimowy (jak zwykle) komentarz obrońcy “wytykanych” przez “zawiedzionych”, zaraz – jak to leciało? …”wygrać – kupić tanio”,”jak wygra – pogratulować mu odwagi”. Noooo, odwagi na pewno, równie dobrze może wejść do sklepu i wziąć telewizor na raty i nie zapłacić ani jednej, bo wziął na czyjś dowód. Telewizor ma on, a że zapłacił ktoś inny, co go to… No i końcówka najlepsza: “umieć przegrać z klasą”, powiem …hmm…(nauczyłem się od vendetty). Przegrać z klasą – z kim?… Z kimś, kto patrzy, jak inny wywala setki albo i tysiące bidów i na koniec wbija mu swój pakiet bidów w plecy? Z klasą to trzeba umieć wygrać, tak jak “adriela” ostatnio. Od początku do końca, pełen podziw, takiego minusa to ja nawet u starej* nie miałem. Ale każdy kij ma dwa końce i oby niektórzy nie mieli tyle zysku, co w pysku.

Diablik na razie ma dobre chęci, ale nimi jest piekło wybrukowane. Poczekam do niedzieli 4 lipca, może wszyscy pójdą głosować i będę miał swoje 5 minut. Wszystko moje, moje, mojeeeeee, za 1 grosza, za jednego bid’a, haha. Dobrze, że za marzenia nie karzą.

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności vendettę, big_bid’a, Serwis i Rumcajsa – niech pilnuje tej zwierzyny w swoim Rzacholeckim Lesie, bo jeszcze mu wkroczy pan z Jičína albo inne zbóje, a gdzie zbójów sześć tam… bid’a.

Pozdro

diablik

*stara- czyt. żona (przyp.autora)

PS.W Tesco nie ma wysprzedaży,w Tesco są PROMOCJE!


Autor:

Udostępnij Ten Post Na

13 Komentarze

 1. ..hehehehe..dawno się tak nie uśmiałam..rzec by się chciało, że “uchachana po same pachy jestem”..
  ..hmm..ja głosować nie pójdę..niestety nie ma dla mnie kandydata, albo pójdę bo “drobiu” nie znoszę i tak na przekór nawet sobie, wybiorę się by jeden głos odebrać..
  ..natomiast w drogę nikomu też nie wejdę długo jeszcze..znowu limit wykorzystany..(nie wiem kto wymyślił te limity)
  ..nudzę się jak mops..hmm..
  ..moja “męża” 😉 wczasy wykupił w jakiś tam tropikach a pierwsze moje pytanie czy będzie tam dostęp do netu bo jak nie to ja nigdzie nie jadę.. 🙂
  ..przed kompem..gdy na taras usiądę(ruter już przeniesiony by neta nie cięło) mam takie tropiki jak zasiądę do aukcji, że żadne Egipty, Tunezje i inne nie są mi w stanie tego zapewnić..;)
  ..pozdrawiam jak zwykle Wszystkich “prawdziwych”- mulf1985, adriala, latifi, big_bid, no i autora notki..
  ..nie sposób wymienić Wszystkie nickusie…ech..
  -vendetta

  Odpowiedz
 2. Nowicjusze uczą się na błędach i nic dziwnego, że mogą pomylić Serwis z loginem Serwiz ale grają fair play. Tylko, że przegrać z klasą można 1-2 razy, a później z takiego zwierzaka kpią i nazywają jeleniem. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 3. Oculum pro oculo …Oko za oko, ząb za ząb? – O nie to nie dla mnie. Bliższa moim poglądom jest tolerancja – wg Karla Rahnera – cyt.”Tolerancja jest to gotowość przyznania przedstawicielowi innego światopoglądu tej samej dozy inteligencji i dobrej woli, co sobie”. I nigdy nie zapominam mądrości Francois de la Rochefoucauld – “Chciwość to lichy gatunek rozumu”.

  Stara*

  Odpowiedz
 4. ..jadę na promocję do Tesco..ponoć leżaki co były w cenie 298,00 pln są dzisiaj po 103,00 pln..-sąsiadka doniosła.. 😛
  -vendetta

  Odpowiedz
 5. Witam wszystkich! diablik nota no.1,ubaw przedni, szkoda ze tak mało jest ludzi myślących w ten sposób, szukaj swoich 5min. a będą i słuchaj starszej bo ona trzyma kasę:-) widzę ze zapowiada się gorące lato na serwisie więc kończę bo bid-y czekają i brakuje mi waszego towarzystwa, a pro po drobiu to lubię ale tylko na zimno. POZDRAWIAM serwis(r)

  Odpowiedz
 6. Co do pisaniny diablika…niestety same wytykające i obśmiewające kogoś komentarze…tak jakby tylko ten gość(diablik) umiał pisać..a to niestety jedna z prawd…ta ostatnia..czyli gówno prawda…a co adriali to miałem o niej jak najlepsze zdanie ,ale po udziale w aukcji zwanej “Debiut” pomimo tego ,iż wcześniej wygrała już jakąś aukcję i z pełną premedytacją brała udział w “Debiucie”czyli aukcji dla nowych ,chociaż nie powinna…to ciśnie mi się na usta jedno słowo żenada…także adriala jest dla mnie tym wszystkim czego nie chciałbym oglądać w tym serwisie.

  Pozdrawiam
  Robin Hood w a(u)kcji

  Odpowiedz
 7. Marzycieli diabliku zostaw już pisanie,4 lipiec blisko – czas na czatowanie 🙂

  guidguid tentabam, dicere versus erat;)

  Pozdrawiam stara* bid-ulka*

  Odpowiedz
 8. Proszę o korektę komentarza autora: stara* bid-ulka* Powinno być:Marzycielu zamiast Marzycieli oraz w tekście łacińskim zamiast liter g litery q powinno być quidquid.
  dziękuję:
  Marzycielu diabliku zostaw już pisanie,
  4 lipiec blisko, czas na czatowanie 🙂
  quidquid tentabam, dicere versus erat;)
  Pozdrawiam stara*bid-ulka*

  Odpowiedz
 9. Robin Hood w a(u)kcji napisał o adriali, która brała udział w aukcji DEBIUT-wygrała ją..
  ..nikt nie odniósł się do tego, więc może Serwis wyjaśni Nam-Użytkownikom albo przynajmniej mnie (bo widać inni chyba nie chcą wyjaśnień)jako użytkownikowi czy rzeczywiście nie powinna brać w niej udziału?
  Pozdrawiam-vendetta

  Odpowiedz
 10. Tak vendetta …adriala nie powinna brać w niej udziału bo wygrała wcześniej aukcję bon o wartości 400zł 15.05 około 14:37…a potem brała udział w “Debiucie”(pewnie jeszcze coś tam zgarnęła po drodze).A odpowiedż masz z Serwisu …chociażby to ,że zawieszono tego typu aukcje na pewien czas…prawdopodobnie ,żeby usunąć pewne niedociągnięcia.Generalnie podejrzewam ,że było tak,że można było wziąć udział w aukcji “Debiut”jeżeli się nic nie wygrało np. w czerwcu…ot i cała tajemnica…niestety serwis nie wyjaśnił mi tego do końca.Myślę ,że i ten mój komentarz się nie ukarze.

  Pozdrawiam
  Robin Hood w a(u)kcji

  Odpowiedz
 11. jak miała 0 limit na koncie to może brać udział chyba?

  pozdrawiam mulf1985

  Odpowiedz
 12. Wow!…jaka szybkość w przekazywaniu komentarzy…czyżby znowu jakiś problem :-)?Napisałem to dobry tydzień temu…a może trochę mniej,ale nic w końcu się ukazało,jak już po problemie.

  Pozdrawiam
  Robin Hood w a(u)kcji

  Odpowiedz
 13. ja czekałam 3 dni wiekszość moich kommentarzy i tak niedotarło ,dlatego straciłam chęć do pisania,i jestem bardzo zawiedźiona ponieważ czekam gorąco na pakiety,bony spa i tak dalej z poprzedniej ankiety i nic,serwis albo troche zaspał albo był osoboscie szukać słonecznych miejsc 🙂

  pozdrawiam waa wszystkich mulf1985

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.